Jūsų krepšelis tuščias!
Menu

Panevėžyje – emocijų pliūpsnis ir pirmasis „Neptūnas” pralaimėjimas (statistika, video trenerių komentarai)

Kazys Maksvytis Kazys Maksvytis

Klaipėdos „Neptūnas” patyrė pirmąjį 2017-2018 metų Lietuvos krepšinio lygos („LKL-Betsafe“) čempionato pralaimėjimą – klaipėdiečiai Panevėžyje emocingose, techninėmis ir nesportinėmis pražangomis pasižymėjusiose rungtynėse rezultatu 76:88 (19:14, 15:23, 21:33, 21:18) nusileido kol kas vien pergalėmis žingsniuojantiems Panevėžio „Lietkabelio” krepšininkams.

„Neptūnas” šias rungtynes baigė be vyr. trenerio Kazio Maksvyčio, kuris ketvirtojo kėlinio pradžioje gavo antrąją techninę pražangą ir buvo priverstas išeiti iš aikštės. Taigi, jo pareigas laikinai turėjo užimti treneris Tomas Rinkevičius.

Pirmoji rungtynių pusė „Neptūnui“ nieko blogo nežadėjo – pirmąjį kėlinį neptūniečiai laimėjo 19:14, o dar po kelių akimirkų turėjo susikrovę ir 7 taškų persvarą – 21:14.

Visgi, aikštės šeimininkai, palaikomi savų sirgalių, sugebėjo į didžiąją pertrauką iškeliauti būdami priekyje – 37:34.

Rungtynių lūžis įvyko trečiąjį kėlinį, kai pasipylė panevėžiečių atakos ir tolimi metimai – „Lietkabelis“ trečiąjį kėlinį laimėjo 33:21 ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo 15 taškų pranašumą – 70:55.

Negana to, ketvirtojo kėlinio pradžioje antraja technine ir tuo pačiu diskvalifikacine pražanga buvo nubaustas „Neptūno“ treneris K. Maksvytis.

Neptūniečiai nenuleido rankų – kovėsi iki galo ir buvo priartėję iki 9 taškų – 81:72, tačiau pakeisti įvykius savo naudai jau pritrūko jėgų bei laiko.

„Lietkabelis“ – „Neptūnas“ – 88:76 (14:19, 23:15, 33:21, 18:21)

„Lietkabelio“ gretose 16 taškų pelnė Adas Juškevičius. Donatas Tarolis surinko 15 taškų, Kšištofas Lavrinovičius pridėjo 14 taškų, Vaidas Čepukaitis – 12.

MB  9311

„Neptūno“ neišgelbėjo net šio sezono naudingumo rekordą užfiksavęs Arnas Butkevičius. Puolėjas per 33 minutes pelnė 19 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius ir surinko 34 naudingumo balus. Klaipėdiečių ekipoje 15 taškų pridėjo Simas Galdikas, Juanas Palaciosas įmetė 13, Edgaras Želionis pelnė 9 taškus ir atkovojo 8 kamuolius. Renaldas Seibutis - 8 tšk., Malcolmas Armsteadas - 5, dvi savaites dėl traumos nerungtyniavęs Tomas Delininkaitis šįkart išbėgo į aikštę ir pelnė 3 taškus, Laimonas Kisielius ir Mindaugas Girdžiūnas surinko tik po 2 taškus. Matas Jucikas, Aidas Einikis ir Laurynas Beliauskas aikštėje nepasirodė trenerių sprendimu, Mindaugas Kačinas - dėl nugaros traumos.

„Neptūnas“ prastai metė tritaškius – iš 23 bandymų tikslą pasiekė tik 4 tolimi metimai (17 proc. taiklumas), o panevėžiečiai iš tiek pat kartų pataikė 11 tritaškių (48 proc. taiklumas). Dvitaškius svečiuose žaidę kalipėdiečiai metė net taikliau - iš 42 metimų pataikė 26 (62 proc.), "Lietkabelis" iš tiek pat metimų pataikė 19 kartų (45 proc.). "Neptūnas" metė 14 baudos metimų, iš kurių pataikė 12 (86 proc.), o aikštės šeimininkai metė 21 baudos metimą ir pataikė 17 (81 proc.).

Atkovotų kamuolių kiekis - 36:37 ir klaidų skaičius - 16:14 abiejų komandų labai panašus.

MB  0218

„Nepavyko suvaldyti emocijų ir prasidėjo klaidos tiek gynyboje, tiek puolime. Buvo tragiškas pataikymas. Įmetėme vos keturis tritaškius, prametėme iš gerų padėčių.  Sezonas tik prasideda, bus tik įdomiau varžytis. Mes gavome tris technines ir dvi nesportines pražangas, varžovai – nieko. Bet oficialiai negaliu komentuoti teisėjų darbo“, - po rungtynių Panevėžyje kalbėjo „Neptūno“ vyr. treneris Kazys Maksvytis.

Video įraše – išsamesni abiejų komandų trenerių komentarai.

„Trečiajame kėlinyje pradėjome nervintis, žaisti po vieną, gynyboje tinginiavome, daug klydome“, – prastą komandos žaidimą trečiajame ketvirtyje aiškino "Neptūno" komandos kapitonas Simas Galdikas.

MB  9284

Jau spalio 7 dieną (šeštadienį) „Neptūnas“ vyks į Uteną, kur susikaus su vietos „Juventus“ krepšininkais.

Spalio 10 dieną (antradienį) „Neptūnas“ savo žiūrovų akivaizdoje pradės 2017-2018 metų FIBA Čempionų lygos sezoną. Pirmasis neptūniečių varžovas - Prancūzijos čempionas Šalono „Elan“ klubas. Šios dvikovos „Švyturio“ arenoje pradžia - 19 val. Bilietus į šias rungtynes platina Bilietai.LT internetu ir BilietaiLT kasose. Tai padaryti galite paspaudę ČIA.

Mieli Vakarų Lietuvos ir visos mūsų šalies krepšinio sirgaliai, atvykite į šias rungtynes ir palaikykite Klaipėdos „Neptūną„. Juk neptūniečiai FIBA Čempionų lygos turnyre gina ne tik Klaipėdos, bet ir visos mūsų šalies garbę.

Susitelkę it vienas tvirtas kumštis kovokime už Lietuvės pajūrį. Parodykime svečiams iš Prancūzijos, jog čia - #Audringi Vakarai, kur visi krepšinio sirgaliai vieningai gina savo namų tvirtovę!

Jau antrame FIBA Čempionų lygos ture, spalio 18 dieną, į Klaipėdą atvyks „Ventspils“ klubas. Rungtynių „Švyturio“ arenoje pradžia - 19 val.