„Neptūnas“ – per žingsnį nuo LKL pusfinalio

2018.05.19

Klaipėdos „Neptūnas“ Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtfinalio serijos rungtynėse Klaipėdoje 92:82 nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį – 2:1.
Taigi, Kazio Maksvyčio auklėtiniams iki „Betsafe-LKL“ kelialapio į pusfinalį trūksta vos vienos pergalės.
„Švyturio“ arenoje vykusios trečiosios „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio rungtynės buvo itin nuožmios – didžiąją rungtynių dalį komandas skyrė vos 2-4 taškai, tik antrojo kėlinio pirmoje pusėje neptūniečiai po Vytauto Šulskio tritaškio buvo susikrovę 6 taškų pranašumą – 33:27.
Pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis – 21:21, o po dviejų kėlinių klaipėdiečiai pirmavo 4 taškais – 41:37.
Svečiai trumpam trečiajame kėlinyje po Martyno Varno tolimo šūvio buvo persvėrę rezultatą – 46:43, tačiau neptūniečiai greitai vėl susigrąžino iniciatyvą – 57:52, o trečiojo kėlinio paskutinę minutę po V. Šulskio taiklaus tritaškio „Neptūnui“ pavyko susikrauti ir iki tol rekordinę 7 taškų persvarą – 64:57.
Ketvirtajame kėlinyje pasvaliečiai buvo priartėję iki 3 tašų – 68:71, tačiau tuoj pat tritaškį smeigė ir „Švyturio“ arenoje susirinkusius krepšinio sirgalius iš džiaugsmo pakilti privertė jaunasis neptūnietis Laurynas Beliauskas, padvigubinęs skirtumą iki 6 taškų – 74:68.
Įpusėjus paskutiniam ketvirčiui po Tomo Lekūno tritaškio ir Osvaldo Olisevičiaus taškų po greitos atakos „Pieno žvaigždės“ vėl grėsmingai priartėjo – 73:74.
Tada vėl iniciatyvos ėmėsi šių rungtynių didvyris V. Šulskis, pelnęs taškus iš po krepšio, o kitoje atakoje dvitaškį su lyg atakai skirto laiko sirena pataikė Renaldas Seibutis – 78:73. Netrukus pastarasis neptūnietis dar pataikė du baudos metimus, vėliau po greitos atakos taškus iš po krepšio pelnė Tomas Delininkaitis ir klaipėdiečiai atitrūko – 82:73 bei pergalės iš rankų jau nebepaleido. Dukart neptūniečių pranašumas buvo šoktelėjęs ir iki 11 taškų – 86:75 ir 90:79.

„Neptūnas“ – „Pieno žvaigždės“ – 92:82 (21:21; 20:16; 23:22; 28:23)
Klaipėdos komandą į pergalę vedė Vytautas Šulskis, pelnęs 21 tašką (4/8 trit., 8 atk. kam., 27 naud. balai). Tai jo rezultatyviausios ir naudingiausios šio sezono rungtynes „Betsafe–LKL“‘ pirmenybėse. Renaldas Seibutis prie pergalės pridėjo 18 taškų (8/8 baud.), Edgaras Želionis – 16 (5/5 dvit.), Tomas Delininkaitis – 12 (7 rez. perd.), Laimonas Kisielius – 10 (7 atk. kam.), Brandonas Fieldsas – 5, Mindaugas Kačinas – 4, Simas Galdikas (6 atk. kam.) ir Laurynas Beliauskas – po 3 tšk. Šioje dvikovoje „Neptūnui“ dėl kojos traumos padėti negalėjo Jerry Johnsonas.
„Pieno žvaigždės“: Trevonas Hughesas – 21, Jehennsas-Ley Manigat – 19 (6/6 dvit.), Martynas Varnas – 13, Tomas Lekūnas – 12, Viačeslavas Bobrovas – 9 tšk. (8 atk. kam.).

„Neptūnas“ akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 38:24. Aikštės šeimininkai taip pat metė pavydėtinai daug baudos metimų – 28 iš kurių realizavo 24 ( proc.). Pasvaliečiais pataikė 14 baudos metimų iš 19 (74 proc.).
Be to, neptūniečiai tritaškius metė 41,7 proc. taiklumu (pataikė 10 iš 24 tolimų metimų), kai tuo tarpu pasvaliečiai pataikė 8 iš 28 trit. (28,6 proc.).

Priminsime, kad pirmoji ketvirtfinalio dvikova, vykusi gegužės 11 dieną Klaipėdoje, baigėsi „Neptūno“ pergale dviženkliu skirtumu – 91:81. Antrąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes, vykusias gegužės 14 dieną Pasvalyje, 92:87 laimėjo „Pieno žvaigždės“.
Ketvirtosios „Neptūno“ ir „Pieno žvaigždžių“ ketvirtfinalio serijos rungtynės vyks gegužės 22 dieną (antradienį) 18.50 val. Pasvalyje. Jei reikės penktųjų serijos rungtynių, jos vyks 24 dieną (ketvirtadienį) 19 val. Klaipėdoje.