„Neptūnas“ LKL reguliarųjį sezoną baigė pergale prieš dzūkus

2018.05.03

Klaipėdos „Neptūnas“ Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) reguliarųjį sezoną baigė pergale – po permainingos kovos 90:86 „Švyturio“ arenoje nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“.
Kazio Maksvyčio auklėtiniai šį „Betsafe-LKL“ sezoną dzūkus įveikė visus keturis kartus.
Prieš tai neptūniečių pergalės tris kartus buvo švęstos itin solidžiais skirtumais –  2017 metų spalio 22 dieną Klaipėdoje rezultatu 98:58, 2017 metų lapkričio 12 dieną Alytuje rezultatu 96:76 ir 2018 metų vasario 10 dieną Alytuje – 81:63.
Šįkart turnyro lentelės atžvilgiu rungtynės nieko nelėmė nei vienai, nei kitai ekipai, tad būtinybės žūtbūtiniam mūšiui nebuvo.
Dzūkai pirmus du kėlinius beveik visą laiką 2-5 taškais buvo priekyje, o vienu metu buvo susikrovę ir 9 taškų persvarą – 40:31. Po dviejų kėlinių komandos ilsėtis iškeliavo alytiškiams pirmaujant 5 taškais – 44:39.
Trečiąjį kėlinį „Neptūno“ krepšininkai pradėjo agresyviau ir po Edgaro Želionio dvitaškio bei Tomo Delininkaičio tolimo šūvio sugebėjo persverti rezultatą savo naudai – 58:56.
Kurį laiką virė kova taškas į tašką, tačiau dar neįpusėjus ketvirtajam kėliniui po Brandono Fieldso tritaškio, Simo Galdiko ir Edgaro Želionio rezultatyvių atakų iš po krepšinio „Neptūnas“ atitrūko 6 taškais – 77:71.
Tada alytiškiai sužaidė atkarpą 9:2 ir vėl minimalia persvara išsiveržė į priekį – 80:79.
Visgi, rungtynių įtampa išliko iki paskutinių sekundžių – likus 59 sek. dviem taikliais baudų metimais rezultatą „Neptūno“ naudai persvėrė Jerry Johnsonas – 88:86.
Kitoje atakoje klaipėdiečiai apsigynė ir pergalės iš rankų jau nebepaleido.
„Neptūnas“ – „Dzūkija“ – 90:86 (21:22, 18:22, 27:23, 24:19)
„Neptūnas“: Edgaras Želionis – 21 (7/10 dvit., 1/2 trit., 4/4 baudos, 8 atk. kam.), Jerry Johnsonas – 16, Brandonas Fieldsas – 13, Vytautas Šulskis – 9, Tomas Delininkaitis – 8 (2/3 trit. 2/2 baudos), Matas Jucikas – 6 (3/3 dvit.), Laimonas Kisielius ir Arūnas Mikalauskas – po 3, Renaldas Seibutis ir Mindaugas Kačinas – po 2, Laurynas Beliauskas taškų nepelnė.
„Dzūkija“: Mindaugas Sušinskas – 19, Anatolijus Kaširovas – 14, Paulius Danisevičius (9 rez. perd.) – 13, Gediminas Navickas ir Povilas Čukinas – po 12, Paulius Petrilevičius – 10 tšk.
Klaipėdiečiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšousių kamuolių – 36:27.
Šios rungtynės buvo skirtos artėjančiai mamyčių dienai, tad „Švyturio“ arenoje savo sūnų pasirodymą ir pergalingas akimirkas stebėjo neptūniečių mamos.
Klaipėdiečiai reguliariajame čempionate iš viso iškovojo 25 pergales ir patyrė 11 pralaimėjimų bei turnyro lentelėje liko treti.

Nors daugeliui „Betsafe-LKL“ komandų reguliarusis sezonas dar  nesibaigė, tačiau jau aišku, kad neptūniečiams ketvirtfinalyje iki trijų pergalių teks kautis su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkais, kure jau nebepakils ir nebenukris iš šeštosios vietos.
Pirmosios ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynės vyks gegužės 11 dieną (penktadienį) 18.50 val. „Švyturio“ arenoje.