Renaldo Seibučio dvitaškis nukalė „Neptūno“ pergalę Panevėžyje

2018.06.12

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai antrose Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) bronzinės serijos rungtynėse Panevėžyje pademonstravo kovotojų charakterį – panaikino 11 taškų deficitą ir galiausiai po dramatiškos rungtynių pabaigos rezultatu 71:69 palaužė Panevėžio„Lietkabelio“ ekipą.
Pergalingus taškus, likus 0,7 sek., gražiu prasiveržimu iš po krepšio pelnė neptūnietis Renaldas Seibutis.
Šia pergale Kazio Maksvyčio kariauna išlygino LKL mažojo finalo serijos iki trijų pergalių rezultatą – 1:1 bei susigrąžino aikštės pranašumą.
„Cido“ arenoje vykusias rungtynes taikliu tritaškiu pradėjo neptūnietis Laimonas Kisielius – 3:0 ir neptūniečiai iki pirmojo kėlinio vidurio išsaugojo trijų taškų pranašumą – 8:5, 10:7. Tada „Lietkabelis“ sužaidė atkarpą 5:0 ir pakreipė rungtynes į savo pusę – 12:10.
Panevėžiečiai antrojo kėlinio viduryje po Donato Tarolio tolimo metimo ir dvitaškio susikrovė 11 taškų persvarą – 32:21, tačiau tuoj pat neptūniečiai atsakė sėkminga atkarpa 12:2 ir komandas beskyrė vos 1 taškas – 33:34.
Klaipėdiečių spurtą inicijavo Jerry Johnsonas, pataikęs tolimą metimą ir kitoje atakoje pridėjęs baudos metimą, porą dvitaškių pelnė Mindaugas Kačinas ir po rezultatyvią ataką užbaigė Edgaras Želionis bei Simas Galdikas.
Trečiajame kėlinyje po Tomo Delininkaičio ir E. Želionio dvitaškių neptūniečiai vienu metu pirmavo ir 5 taškų skirtumu – 45:40, tačiau prieš ketvirtąjį kėlinį skirtumas sumažėjo iki 2 taškų – 49:47.
Ketvirtojo kėlinio pradžioje po tolimo Renldo Seibučio šūvio „Neptūno“ pranašumas išaugo iki 6 taškų – 56:50, tačiau tuoj pat dvejomis rezultatyviomis atakomis po „Neptūno“ krepšiu taškus pelnė ir skirtumą iki 2 taškų sumažino – 56:54 naudingiausias ir rezultatyviausias savo karjeros rungtynes sužaidęs „Lietkabelio“ žaidėjas D. Tarolis. Jis dar ir išprovokavo neptūniečių pražangą, tačiau Klaipėdos sirgalių džiaugsmui baudos metimas skriejo pro šalį.
Visgi, dar po kelių akimirkų dviem baudų metimais rezultatą išlygino „Lietkabelio“ legionierius Žanis Peineris – 56:56.
Nors neptūnietis T. Delininkaitis pataikė du iš eilės tolimus šūvius, tačiau aikštės šeimininkai rinko taškus dvitaškiais ir baudos metimais bei kvėpavo klaipėdiečiams į nugarą – 63:64.
Tada iš vidutinio nuotolio pataikė B. Fieldsas – 66:63, tačiau tuoj pat rezultatą tritaškiu išlygino Simas Jasaitis – 66:66.
Iki rungtynių pabaigos likus 48 sek. ir, esant lygiam rezultatui, prie baudų metimo linijos stojo E. Želionis. Pirmasis metimas skriejo pro šalį, tačiau antrąjį neptūnietis pataikė ir išvedė savo ekipą į priekį – 67:66.
Kitoje atakoje „Lietkabelio“ legionierius Dominikas Mavra, besibaigiant atakai skirtam 24 sek. laikui, metė desperatišką tolimą metimą, tritaškis skriejo pro šalį, tačiau kamuolį atkovojo, metimą po krepšiu pataisė ir panevėžiečius į priekį išvedė D. Tarolis – 68:67.
Neptūniečiams dar liko 23 sek. ir tuo pasinaudojo T. Delininkaitis, išprovokavęs varžovų pražangą ir šaltakraujiškai pataikęs du baudos metimus – 69:68.
„Lietkabeliui“ dar liko 9,7 sek. ir jie per tą laiką sugebėjo išlyginti – po R. Seibučio pražangos vieną iš dviejų baudos metimų pataikė Ž. Peineris – 69:69.
„Neptūnui“ liko 6,6 sekundės ir klaipėdiečiai sugebėjo išplėšti pergalę – R. Seibutis drąsiai veržėsi po krepšiu, sugebėjo pelnyti taškus ir nudžiuginti savo sirgalius pergale.

„Lietkabelis“ – „Neptūnas“ – 69:71 (20:15, 14:18, 13:16, 22:22)
„Lietkabelis“: Donatas Tarolis 26 (9/11 dvitaškių, 10 atk. kam., 40 naud. bal.), Simas Jasaitis 14 (10 atk. kam.), Žanis Peineris 10 (1/5 tritaškių, 4 rez. perd.), Kšištofas Lavrinovičius 7, Gintaras Leonavičius 6.
„Neptūnas“: Renaldas Seibutis 14, Edgaras Želionis 12 (9 atk. kam., 3 per. kam.), Brandonas Fieldsas 11 (7 atk. kam.), Mindaugas Kačinas ir Tomas Delininkaitis po 10, Jerry Johnsonas 6 (7 atk. kam.), Simas Galdikas 5, Laimonas Kisielius 3, Vytautas Šulskis ir Laurynas Beliauskas taškų nepelnė, Arūnas Mikalauskas ir Matas Jucikas nerungtyniavo.
Klaipėdiečiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 42:34.

Trečiosios bronzinės serijos rungtynės vyks birželio 15 dieną (penktadienį) 18.50 val. Klaipėdoje.
Bilietus į šias rungtynes galite įsigyti paspaudę ČIA.
Ketvirtosios serijos rungtynės vyks birželio 17 dieną (sekmadienį) 17.20 val. Panevėžyje. Jei reikės penktųjų serijos rungtynių, jos vyks birželio 19 dieną (antradienį) 18.50 val. Klaipėdoje.
Visas šias rungtynes transliuos BTV televizija.
Primename, kad jau nuo šiandien 10 val. „Neptūno“ sirgaliai gali įsigyti abonementus į ateinančio, 2018-2019 metų, sezono namų rungtynes. Tai padaryti galite paspaudę ČIA.