Puikus „Neptūno“ startas LKL pusfinalyje: klaipėdiečiai Vilniuje parklupdė „Lietuvos rytą“

2018.05.28

Klaipėdos „Neptūnas“ pateikė rimtą argumentą, kad yra pasiryžęs kaip reikiant pakovoti dėl kelialapio į Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai pirmose pusfinalio rungtynėse 84:79 (21:20; 20:21; 17:13; 26:25) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą ir tai buvo padaryta ne bet kur, o Vilniuje.
Taigi, klaipėdiečiai LKL pusfinalio serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį – 1:0 ir tuo pačiu perėmė namų aikštės pranašumą.
Rungtynės prasidėjo Mindaugo Lukauskio ir Renaldo Seibučio taikliais dvitaškiais – 2:2, tačiau po kelių akimirkų Chriso Kramerio dvitaškis ir Traviso Petersono tritaškis leido vilniečiams susikrauti 5 taškų pranašumą – 7:2.
Klaipėdiečiai po R. Seibučio ir Edgaro Želionio atakų sušvelnino skirtumą iki minimumo – 6:7 ir kurį laiką virė itin nuožmi bei atkakli kova.
Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai dažniau 2-4 taškais buvo priekyje, o vienu metu po Simo Galdiko dvitaškio ir Tomo Delininkaičio tritaškio „Neptūno“ pranašumas išaugo iki 8 taškų – 37:29.
„Lietuvos ryto“ vyr. treneris Rimas Kurtinaitis buvo prverstas prašyti minutės pertraukėlės, po kurios vilniečiai sužaidė atkarpą 10:2 ir išlygino rezultatą – 39:39.

Nors klaipėdiečiai vien per pirmus du kėlinius suklydo net 15 kartų, tačiau taikliau atakavo varžovų krepšį ir komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo esant lygiam rezultatui – 41:41.
Trečiojo kėlinio pradžioje neptūniečiai vėl perėmė iniciatyvą į savo rankas – 45:41 ir 2-5 taškais buvo priekyje. Po trijų kėlinių Klaipėdos komandos atotrūkis 4 taškai – 58:54.
Kovotojų charakterį, valią ir užsispyrimą demonstruojantys klaipėdiečiai ketvirtojo kėlinio pradžioje po Mindaugo Kačino dvitaškio ir S. Galdiko taiklios atakos su pražanga susikrovė iki tol rekordinę 9 taškų persvarą – 63:54.
Ketvirtajam kėliniui perkopus į antrąją pusę žudantį tritaškį smeigė ir neptūniečiams 12 taškų atotrūkį susikrauti padėjo Tomas Delininkaitis – 70:58.
Tada vilniečiai ėmė kaip reikiant spausti neptūniečius ir tai davė vaisių – klaipėdiečiai kelis kartus prarado kamuolį, o aikštės šeimininkai sužaidė atkarpą 7:0 ir priartėjo iki 5 taškų – 65:70.
„Neptūno“ vyrai nesutriko, sugebėjo išsaugoti pranašumą ir „Lietuvos rytui“ teko susitaikyti su pirmuoju šio sezono pralaimėjimu LKL pusfinalyje.
„Neptūną“ į pergalę vedė komandos kapitonas Simas Galdikas, pelnęs 17 taškų (7/10 dvit., 6 atk. kam.), Edgaras Želionis pridėjo 15 taškų (8 atk. kam.), Mindaugas Kačinas – 11 (8 atk. kam.), Tomas Delininkaitis – 10 (7 kld.), Brandonas Fieldsas (6 rez. perd.) ir Renaldas Seibutis – po 9, Laimonas Kisielius – 6, Jerry Johnsonas – 4, Vytautas Šulskis – 3 tšk.
„Lietuvos ryto“ gretose išsiskyrė Rokas Giedraitis, surinkęs 18 taškų (6 atk. kam.), Travisas Petersonas ir Chrisas Krameris pelnė po 13 (10 rez. perd., 5 per kam.), Martynas Echodas – 10, Mindaugas Lukauskis – 9 tšk.

Klaipėdiečiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 37:24, taip pat taikliau už vilniečius metė tiek tritaškius, tiek dvitaškius.
„Neptūnas“ iš 15 tolimų metimų pataikė 7 (47 proc. taiklumas), o „Lietuvos rytas“ iš 22 tritaškių pataikė 8 (36 proc.). Neptūniečių dvitaškių taiklumas – 64 proc. (25/39), vilniečių – 42 proc. (17/40).
Tiesa, „Neptūnas“ kur kas dažniau klydo – 23 ir 13 klaidų, tačiau tai jiems nesutrukdė iškovoti pergalės.

Antrosios LKL pusfinalio serijos rungtynės tarp „Neptūno“ ir „Lietuvos ryto“ vyks gegužės 30 dieną (trečiadienį) 18.50 val. Klaipėdoje, „Švyturio“ arenoje, trečiosios – birželio 2 dieną (šeštadienį) 18.50 val. Vilniuje.
Bilietus į Neptūno“ namų rungtynes platina Bilietai.LT. Juos galite įsigyti paspaudę ČIA.
Jei reikės ketvirtųjų ir penktųjų pusfinalio serijos rungtynių, jos vyks birželio 4 dieną (pirmadienį) Klaipėdoje ir birželio 6 dieną (trečiadienį) Vilniuje.