Vilniuje ilgą laiką pirmavęs „Neptūnas“ neatsilaikė ketvirtajame kėlinyje

2018.06.02

Trečiosios Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio rungtynėse Vilniuje didžiąją rungtynių dalį keliais taškais pirmavę, o antrajame kėlinyje ir 11 taškų pranašumą turėję Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai visgi dvikovos pabaigoje neatlaikė rungtynių tempo ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipai nusileido rezultatu 67:74. Taigi, pusfinalio serijoje iki trijų pergalių į priekį 2:1 išsiveržė sostinės krepšininkai.
Vilniuje nuo pat dvikovos pradžios klaipėdiečiai nejautė jokios įtampos – po Edgaro Želionio, Renaldo Seibučio ir Simo Galdiko rezultatyvių atakų išsiveržė į priekį. Klaipėdiečiai pirmąjį kėlinį pirmavo 3-8 taškais (8:5, 10:5, 13:5), o pirmasis kėlinys baigėsi 15:11 neptūniečių naudai.
Antrajame kėlinyje po R. Seibučio dviejų baudų, o vėliau ir rezultatyvios atakos komandas skyrė dviženklis skirtumas – 40:29, tačiau prieš pat didžiąją pertrauką aikštės šeimininkai šiek tiek sušvelnino atsilikimą – 34:42.
Trečiąjį kėlinį taikliomis atakomis pradėjo „Lietuvos ryto“ legionieriai – Loukas Mavrokefalidis ir Chrisas Krameris bei komandas beskyrė 4 taškai – 38:42.
Negana to, vilniečiai trečiojo kėlinio viduryje po Mindaugo Girdžiūno taiklaus tritaškio sugebėjo persverti rezultatą – 48:47 ir tada jau virė nuožmi kova. Visgi, prieš lemiamą ketvirtį klaipėdiečiai susigrąžino minimalią persvarą – 54:53, o ketvirtojo kėlinio pradžioje po E. Želionio dvitaškio neptūniečii pirmavo 3 taškais – 56:53.
Tada „Lietuvos rytas“ sužaidė atkarpą 13:3, susikrovė 7 taškų persvarą – 66:59 ir pergalės iš rankų jau nebepaleido. Klaipėdiečiams po Jerry Johnsono dvitaškio dar buvo pavykę priartėti per vieną tolimą metimą – 65:68 tačiau pakreipti rungtynių savo naudai jau pritrūko sėkmės ir laiko.
„Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ – 74:67 (11:15; 23:27; 19:12; 20:13)
„Neptūno“ gretose rezultatyviausiai žaidė Renaldas Seibutis, kuris pelnė 15 taškų (1/6 trit.). Vis dėlto visi 15 „Neptūno“ lyderio taškų buvo pelnyti dar iki pertraukos. Jis LKL čempionate perkopė 3000 taškų ribą.
Jerry Johnsonas pridėjo 14 taškų, Simas Galdikas ir Edgaras Želionis – po 13, Tomas Delininkitis – 6, Brandonas Fieldsas, Mindaugas Kačinas ir Matas Jucikas – po 2 tšk. Laimonas Kisilius ir Vytautas Šulskis taškų nepelnė. Laurynas Beliauskas nerungtyniavo.
„Lietuvos rytą“ į pergalę vedė Loukas Mavrokefalidis, pelnęs 21 tašką, Mindaugas Girdžiūnas surinko 14, Mindaugas Lukauskis ir Travisas Petersonas – po 10 tšk.
RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

Ketvirtosios pusfinalio serijos rungtynės vyks birželio 4 dieną (pirmadienį) Klaipėdoje 18.50 val.
Bilietus į Bilietus į „Neptūno“ namų rungtynes platina Bilietai.LT. Juos galite įsigyti paspaudę ČIA.
Mielieji „Neptūno“ sirgaliai, ateikite palaikyti savo miesto komandos į žūtbūtinį pusfinalio mūšį.
Jei neptūniečiai namuose iškovos pergalę, tada lemiamos serijos rungtynės vyks birželio 6 dieną (trečiadienį) Vilniuje 18.50 val.
Priminsime, kad neptūniečiai pirmąsias serijos rungtynes pirmadienį Vilniuje laimėjo rezultatu 84:79, trečiadienį antrose serijos rungtynėse Klaipėdoje „Lietuvos rytas“ atsirevanšavo 67:49.