„Šiaulių“ testą pasitinkantis J.Žuža: „Mūsų laukia pavojinga komanda“

2019.10.04

Nors „Šiauliai“ yra vienintelė komanda „Betsafe–LKL“ pralaimėjusi visas trejas rungtynes, tačiau lengvo pasivaikščiojimo šeštadienio dvikovoje Klaipėdos „Neptūnas“ nesitiki.
„Mūsų laukia pavojinga komanda, – tinklalapiui „bcneptunas.lt” prieš artėjančią dvikovą sake trenerio asistentas Jurica Žuža. – Ji žaidė gerai pirmąją mačo dalį su Kauno „Žalgiriu“, turėjo geras rungtynes su Pasvaliu. Šio komandos lygis kyla į viršų, tad turime būti tam pasiruošę ir susikoncentravę.“
Uostamiesčio ekipa sezoną pradėjo dviem pergalėmis prieš Utenos „Juventus“ ir Alytaus „Dzūkiją“, tačiau praėjusį savaitgalį suklupo sostinėje. Nors Tomo Rinkevičiaus kariauna panaikino 21 taško deficitą, tačiau galiausiai Vilniaus „Rytui“ buvo nusileista 75:85.
„Analizavome rungtynes, buvo daug klaidų. Tikiuosi, kad mūsų žaidimas gerės, – mintimis dalijosi J.Žuža. – Kol kas viskas yra gerai – laimėjome tai, ką ir turėjome laimėti. Prieš „Rytą“ turėjome žaisti geriau. Padarėme gerą sugrįžimą, bet perlaužti rungtynes buvo per vėlu. Bandome spręsti problemas.“
„Neptūno“ komandoje šį sezoną yra penki 21-erių metų amžiaus žaidėjai. Tarp kurių – Gytis Masiulis, Tadas Sedekerskis, Džiugas Slavinskas, Tadas Pažėra ir Matas Jogėla. Nuo 2017-ųjų Klaipėdoje gyvenantis kroatas džiaugiasi galimybe dirbti su jaunimu.
„Tai puiku, tai yra mūsų privalumas, – sakė 41-erių specialitas. – Jaunimas rodo daug energijos, bet mes nežinome, kaip jie reaguos įtemptose situacijose. Komandoje turime ir patyrusių, ir jaunų žaidėjų. Tai yra gerai, bet nežinome kaip bus, kai prasidės Čempionų lyga.
Jauniems vyrukams trūksta patirties, bet būtent dėl to jie ir žaidžia, kad patirties lygis vis kiltų. Jie turi galimybę parodyti save, o kol kas viskas yra gerai.“
Per pirmąsias trejas rungtynes „Neptūnas“ vidutiniškai į savo krepšį praleisdavo po 73 taškus. Nors tai yra trečias geriausias rezultatas lygoje, tačiau J.Žuža nėra patenkintas gynyba.
„Turime ties tuo dirbti, – sakė kroatas. – Negalime varžovams leisti pelnyti po 80 taškų. Mano nuomone, jei sieki pergalės, tai varžovams turi leisti pelnyti ne daugiau 65 taškų per rungtynes. Jei praleidi daugiau, tuomet turi pats įmesti 100 (juokiasi).“
„Šiauliai“ į „Švyturio“ areną atvyksta po trijų pralaimėjimų paeiliui „Betsafe–LKL“ starte. Antano Sireikos auklėtiniai 63:94 nusileido Kauno „Žalgiriui“, 60:86 krito prieš Utenos „Juventus“ bei 84:88 – prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“.
„Tai jauna komanda, kuri nori žaisti ir varžytis, – įspūdžiu apie būsimus varžovus dalinosi J.Žuža. – Komandoje yra trys labai dideli vyrukai, yra ir puikų metikų. Komanda išsaugojo branduolį, jie gerai žino vienas kitą.
Tai bus įdomios ir sudėtingos rungtynės, o raktu į pergalę turi būti gynyba. Turime juos spausti nuo pirmųjų minučių. Negalime leisti „Šiauliams“ pasijusti patogiai, nes tuomet turėsime problemų. Jokių lengvų taškų, jokių lengvų kamuolių ar laisvų tritaškių. Turime rodyti gerą gynybą.“
Dvikovos „Švyturio“ arenoje pradžia – 17 val. Bilietus galite įsigyti čia. Tik spalio 4d. vyksta speciali akcija Mokytojų dienos proga – su nuolaidos kodu: Mokytojas, bilietams į šias rungtynes taikoma 30% nuolaida.