Žaidimu nepatenkintas K. Maksvytis: „Klydome per daug“

2018.11.13

Klaipėdos „Neptūnas“ (3-3) FIBA Čempionų lygos D grupės lentelės kaimynų dvikovoje namuose 82:83 nusileido Patrų „Promitheas“ (5-1) krepšininkams.
Šį sezoną klaipėdiečiai per abu turnyrus buvo laimėję 13 kartų per 16 žaistų mačų, tačiau antradienio vakarą „Švyturio“ arenoje šeimininkus sustabdė klaidos.
Kazio Maksvyčio auklėtiniai nesėkme pasibaigusioje dvikovoje suklydo 21 kartą, o specialistas po pralaimėjimo pirštu bedė būtent į šią statistinę eilutę.
„Labai gaila, kad pralaimėjome šį mačą, nes jis buvo labai svarbus dėl pozicijos turnyro lentelėje,  – sakė „Neptūno“ vairininkas. – Sužaidėme vidutines rungtynes, suklydome labai daug kartų tiek puolime, tiek gynyboje.
Nusprendėme antroje susitikimo pusėje naudoti mažesnę rotaciją, tačiau pradėjome blogai pildyti derinius. Atsiliepė ir nuovargis, bet dėl jo patys esame kalti.“
– Iki šiol „Neptūnas“ džiugino pergalėmis, gal toks pralaimėjimas išeis į naudą?
– Mes norime išspausti maksimumą. Kai mes žaidžiame gerai, tuomet aš giriu auklėtinius. Šiandien mes nežaidėme gerai. Rungtyniavome vidutiniškai, laikėmės ant Tomo Delininkaičio ir Jerai Granto pečių, tačiau pralaimėjome. Mūsų vidutiniško žaidimo iškovoti pergalei nepakako.
– Kur buvo kertinis mačo momentas?
– Kai pirmavo šešiais taškais, bet prametėme iš po krepšio, o atgal gavome tritaškį. Taip tris atakas iš eilės. Akcentavome varžovų greitą puolimą, tačiau būtent po mūsų nepataikytų metimų ar varžovų perimtų kamuolių jie tą ir darė, bei darė skaudžiausiu momentu. Nebeturėjome laiko sugrįžti į rungtynes.
– Ar kažkuo nustebino Graikijos komanda?
– Jie žaidė taip, kaip gali. Mes leidome jiems žaisti, o jie lygių varžovų dvikovoje pelnytai kovojo ir išsikovojo pergalę.
– Kas lėmė tokį didelį „Neptūno“ klaidų skaičių?
– Sunku pasakyti. Varžovai kartais prieš mus naudodavo spaudimą, bet tam ruošėmės. Kartais klaidos buvo net neišprovokuotos, o mūsų pačių.
– Kodėl nepavyko išlaikyti 7 taškų persvaros rungtynių pabaigoje?
– Kaip ir minėjau, persilaužimas buvo kuomet mes prametėme, o varžovai užpuolė greitame puolime. Nesusitvarkėme, pradėjome galvoti tik apie puolimą, tačiau neįmetėme savo metimų. Po jų leidome varžovams pelnyti lengvus taškus.
– Kaip vertinate gynybą prieš „Promitheas“ lyderį Rioną Browną?
– Su R. Brownu tvarkėmės neblogai, žinojome, ką jis gali, bet galiu pasakyti, kad mus nubaudė Nikos Gkikas. Žinojome, kad jis yra lemiamų momentų žaidėjas, buvo sakyta, kad jis imsis iniciatyvos. Tą jis ir padarė.
– Ar nestebina toks veterano Tomo Delininkaičio žaidimas?
– Džiugina, bet nestebina. Jis daro tą, ką gali. Jam pritrūko padėjėjų. Dar buvo Jerai Grantas, bet pritrūko kitų, kurie pagelbėtų.