Čempionių barjeras neįveiktas: puolime strigęs „Neptūnas“ patyrė pralaimėjimą

2020.11.24

Puolimo neužkūrusios Klaipėdos „Neptūno“ merginos neatsilaikė prieš Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ komandą 46:70 (5:11, 10:19, 12:22, 19:18).
Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai, abi komandos labiau orientavosi į gynybą, o po penkių sužaistų minučiu rezultatu 7:2 priekyje buvo viešnios iš Vilniaus. Ne ką rezultatyviau klostėsi ir likęs pirmasis kėlinys. Klaipėdietės per šį ketvirtį sukrapštė vos 5 taškus, o vilnietės 11 (5:11).
Antrąjį ketvirtį „Neptūnas“ pradėjo trimis taškais iš eilės ir varžovių persvarą nukirto pusiau, bet tada užsikūrė „Kibirkštis-MRU“ puolima mašina. Pastaroji komanda pelnė 9 taškus iš eilės ir atitrūko dviženkliu, 12 taškų skirtumu (8:20). Įpusėjus antrajam kėliniui „Neptūno“ merginoms buvo pavykę skirtumą aptirpdyti iki 8 taškų, bet po to puolimas kaip ir pirmajame ketvirtyje sustojo. Nors antrajame ir pavyko pelnyti 10 taškų, tačiau varžovės pelnė 19 ir susikrovė rekordinę persvarą (30:15).
Palyginus su pirmaisiais dviem kėliniais, trečiojo pradžia buvo gan rezultatyvi. Vis dėlto kieta vilniečių gynyba neleido „Neptūnui“ rinkti lengvų taškų. Uostamiesčio komandą gelbėjo puolime atkovoti kamuoliai, kurių pastaroji ekipa buvo atkovojusi dvigubai daugiau nei varžovės. Trečiasis kėlinys abiems komandoms puolimo prasme buvo kol kas rezultatyviausias, tačiau „Kibirkštis-MRU“ laimėjo trečią kėlinuką paeiliui, o jų persvara prieš lemiamą ketvirtį išaugo iki 25 taškų (27:52).
„Neptūnas“ ketvirto kėlinio pradžioje bandė mažinti atsilikimą ir grįžti rungtynes, bet visgi Vilniaus komanda nemažino apsukų nei puolime, nei gynyboje. Vos aštuonių žaidėjų rotaciją turėjusios klaipėdietės stebuklo ketvirtajame kėlinyje nesukūrė ir patyrė pralaimėjimą rezultatu 46:70.
Klaipėdos „Neptūnas“: Dalia Donskichytė 13, Andra Gabalytė ir Agnė Černeckytė po 9.
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“: Audronė Zdanevičiūtė 15, Livija Sakevičiūtė 11, Jacqueline Castro 10.