„Žalgiriui“ nervus draskęs „Neptūnas“ kovos dėl KMT bronzos

2021.02.13

Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje Klaipėdos „Neptūnas“ tris kėlinius tampė nervus Kauno „Žalgiriui“, tačiau galiausiai po įtemptos kovos krito 72:84 (21:15, 14:23, 18:17, 19:29).
Kova dėl trečios vietos – sekmadienį 14.45 val., kurioje uostamiesčio ekipos lauks Utenos „Juventus“ krepšininkų testas.
Rungtynes „Neptūno“ krepšininkai pradėjo pelnydami septynis taškus be atsako, o pirmaujančių vaidmenyje buvo iki 17-os mačo minutės, kai dvikovos rezultatą išlygino du baudų metimus pataikęs „Žalgirio“ vedlys Marius Grigonis.
Klaipėdiečiams sulaikyti nepavyko Kauno komandos centro Joffrey Lauvergne‘o, kuris per 12 minučių pirmoje mačo dalyje pelnė 18 taškų. Prancūzas rungtynes baigė savo sąskaitoje turėdamas 28 taškus, 10 atkovotų kamuolių bei 32 naudingumo balus.
Arti varžovų Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai buvo ir trečiajame kėlinyje, o Giedriaus Stankevičiaus tritaškis paskutinę ketvirčio minutę vėl išvedė „Neptūną“ į priekį 53:52.
Lemiamą spurtą „Neptūnas“ praleido ketvirtajame kėlinyje. Kai „Žalgirio“ metimai skrodė krepšio tinklelį, klaipėdiečių puolimas užstrigo.
Šiame pusfinalyje „Neptūnui“ padėti negalėjo traumas besigydantys Martynas Mažeika ir Klaidas Metrikis, registruotas nebuvo, bet ant atsarginių suoliuko jau sėdėjo neseniai į Lietuvą atvykęs įžaidėjas Darrinas Dorsey.
„Neptūnas“: Norbertas Giga 16 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Žygimantas Janavičius ir Benas Griciūnas – po 11, Matas Jogėla 10.
„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne‘as 28 (10 atk. kam. 32 naud. bal.), Paulius Jankūnas 12, Thomasas Walkupas ir Augustine‘as Rubitas – po 8.