A. Wiley sezono rungtynėse – „Neptūno“ triumfas

2022.11.06

Klaipėdos „Neptūnas“ sužaidė puikias rungtynes „Betsafe-LKL“, laimėjo visus kėlinius ir iškovojo pergalę prieš Alytaus „Wolves“ ekipą rezultatu 100:80 (18:17, 30:21, 22:19, 30:23).

„Neptūnas“ susitikimą pradėjo sunkiai ir taškų nepelnė kiek daugiau nei 3 minutes, o svečiai tuo tarpu didino atotrūkį ir pirmavo 7 taškais. Ledus pramušė A. Wiley, pelnęs pirmuosius 6 klaipėdiečių taškus. Vis dėlto kova pirmajame kėlinyje buvo apylygė, o paskutinę sekundę pelnęs dvitaškį metimą, D. Gailius leido savo komandai išsiveržti į priekį (18:17).

Antrojo kėlinio pradžioje E. Žukauskas pelnė 6 taškus iš eilės ir suteikė savo komandai 5 taškų persvarą (20:25). Visgi „Neptūno“ gretose iniciatyvos ėmėsi R. Gustys, pataikęs kelis sudėtingus metimus, o prie jo prisidėjo ir kiti žaidėjai. M. Brazio Kariauna antrajame kėlinyje surengė 17:2 spurtą, o dviženklį pranašumą savo komandai suteikė Ž. Janavičius, įmetęs 4 taškus iš eilės (37:27). Antrojo ketvirčio pabaigoje „Wolves“ komanda daug sykių stojo prie baudų metimų linijos ir taip bandė mažinti deficitą, bet D. Gailiaus ir Ž. Janavičiaus tritaškiai leido „Neptūnui“ atstatyti dviženklį pranašumą (48:38).

Puikiai trečiąjį kėlinį pradėjo uostamiesčio ekipa: du N. Mineikio ir vienas M. White’o tolimi metimai leido šeimininkams išsiveržti į priekį 16 taškų (59:43). Turimą persvarą klaipėdiečiams pavyko išlaikyti ir per likusį trečiojo ketvirčio laiką (72:57).

Amerikietis A. Wiley lemiamo kėlinio pradžioje demonstravo savo gynybinius sugebėjimus, kai varžovai bandydami atakuoti krepšį būdavo nublokšti, o tuo naudojęsis „Neptūnas“ didino atotrūkį. M. Jogėla pataikė 3 iš 3 baudų metimų, o skirtumas tarp komandų tapo 21 taškas (80:59). Svečiai iš Alytaus dar bandė kabintis ir keliais sėkmingais epizodais sumažino atsilikimą iki 16 taškų, bet klaipėdiečių puolimas šiose rungtynėse veikė nepriekaištingai. M. Vaitkus mesdamas tolimą metimą išprovokavo varžovo pražangą, ir realizavęs visus tris baudų metimus, pelnė „Neptūno“ šimtąjį tašką.

Klaipėdos „Neptūnas“: A. Wiley 24 (12 atk.kam, 3 blk.), D. Gailius 22, R. Gustys 15, M. Jogėla 12 (6 atk.kam.), N. Mineikis 10 (6 atk.kam.), Ž. Janavičius 9 (8 rez.perd, 3 per.kam.), M. White’as 3 (8 rez.perd.).

Alytaus „Wolves“: E. Žukauskas 25, A. Juškevičius 14, A. Caver’as 12 (5 atk.kam, 6 rez.perd.). R. Miniotas (6 atk.kam.) ir K. Žemaitis – po 9.