A. Gabalytė: „Negali būti atsakinga už varžoves, turi būti atsakinga už save ir eiti tiesiog kovoti“

2019.11.22

Klaipėdos „Neptūno“ moterų krepšinio komanda šiandien susikaus su viešniomis iš Kauno – „Aistės-LSMU“ krepšinio komanda. Prieš dvikovą „bcneptunas.lt“ pakalbino Klaipėdos komandos vyriausiąją trenerę Andrą Gabalytę, kuri atviravo apie komplikuotą treniruočių procesą, paskutiniąsias rungtynes ir Justę Jocytę.
„Dar sykį pasikartosiu, nes niekas nepasikeitė dėl treniruočių proceso, – kalbėjo A.Gabalytė. – Tikrai sudėtinga situacija ir šiai dienai ji negerėja. Dažniausiai treniruojamės šešiese, geriausiu atveju aštuoniese. Bet stengiuosi nesinervuoti, priimu visus dalykus kaip yra, nes nieko pakeisti negaliu, vis dėlto stengiuosi iš to išpešti bent kažkokios naudos komandai“.
Paskutinėse žaistose rungtynėse „Neptūnas“ susikovė su „Kibirkšties-MRU“ komanda, kur įtemptoje kovoje triumfavo Vilniaus komanda, nors iki paskutinių minučių rezultatas galėjo pasisukti bet kuria linkme. Tąsyk klaipėdietės įsirašė pirmąjį pralaimėjimą, nors prieš tai buvo iškovojusios dvi pergales paeiliui.
„Koją labiausiai kišo nuovargis, – apie pralaimėjimo priežastis kalbėjo komandos strategė. – Po rungtynių prisiėmiau didžiąją dalį atsakomybės ant savo pečių, kadangi žaisti ir vadovauti komandai šiai dienai sekasi sunkiai. Gal jei nebūtų tokios įtemptos rungtynės galva ir dirbtų kitaip, bet šiuo atveju buvo būtent taip, kad ta galva sunkiai dirbo, jautėsi nuovargis. Kažkur nebuvo paimta minutės pertraukėlė, kažkur neatliktas keitimas reikiamu metu – viskas susidėjo. Kaip sakant mokomės iš savo klaidų ir einame toliau“.
Kauno „Aistės-LSMU“ šiame moterų lygos sezone didžiąją dalį rungtynių žaidė Baltijos moterų lygoje, kur turi 3 pergales ir tiek pat pralaimėjimų. Kol kas sunku šnekėti apie varžovių formą, tačiau peržiūrėjusi kelias varžovių rungtynes, savo nuomonę apie Kauno komandą susidarė ir A.Gabalytė.
„Žiūrėjau, stebėjau ir analizavau varžoves, – atviravo komandos trenerė. – Tai yra mums labai neparanki komanda, nes sunku atrasti kur mes galime jas užpulti. Jos irgi neturi kažkokių išreikštų lyderių ir laukia labai sudėtingos rungtynės. Galime tik spėlioti, ką jos yra parengusios prieš mus, kokią gynybos sistemą naudos ir yra tikrai sunku ruoštis. Bet mes turime pasidaryti savo namų darbus, o kaip aš visada sakau, negali būti atsakinga už varžoves, turi būti atsakinga už save ir eiti tiesiog kovoti. Laukia tikrai sunkios rungtynės“.
Penktadienį talentingoji Justė Jocytė sužais paskutines savo rungtynes Lietuvoje, prieš išvykdama tobulėti į Prancūziją. Jos statistiniai rodikliai per trejas žaistas rungtynes atrodo išties gerai: vidutiniškai po 13,3 taško per rungtynes, po 5 atkovotus kamuolius ir po 3,7 rezultatyvių perdavimų ir 19,3 naudingumo balo.
„Man tikrai buvo malonu dirbti su Juste, nors ir labai trumpam. Galiu tik palinkėti visokeriopos sėkmės ir eiti tuo keliu, o jis tikrai nebus lengvas, – apie jaunąją auklėtinę kalbėjo A. Gabalytė. – Aš tikrai džiaugiuosi dėl jos. Neabejoju, kad ten visos sąlygos sudarytos geriausios, o krepšininkėms belieka tik intensyviai dirbti.“
Rungtynės jau lapkričio 22d. 17 val. Dariaus ir Girėno g. 10. Įėjimas nemokamas.