Adomas Sidarevičius: apie tragiškas rungtynes Joniškyje bei svarbias šios savaitės dvikovas

2019.11.14

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ šią savaitę sieks nugalėti dar vieną dublerių komandą – Vilniaus „Perlą“ išvykoje ir namuose laukia vakarų Lietuvos derbis prieš Palangos „Kuršius“.
Prieš pirmąją dvikovą „bcneptunas.lt“ tinklalapis tradiciškai apžvelgia abu šios savaitės varžovus bei pateikia komandos naujoko Adomo Sidarevičiaus mintis apie tragiškas rungtynes Joniškyje ir šią savaitę laukiančius varžovus.
„Prieš Joniškį žaidėme tikrai tragiškai, – apie pralaimėjimą „Delikateso“ komandai kalbėjo Adomas Sidarevičius. – Nei pataikėme, nei vykdėme trenerio nurodymus, labai prastai sužaidėme tas rungtynes. O prieš „Žalgirio“ komandą labiau disciplinuotai žaidėme, priešingai nei ketvirtadienį, vykdėme trenerio nurodymus ir tai buvo dvi skirtingos rungtynės“.
Pirmasis varžovas šią savaitę – Vilniaus „Perlas“. Ši komanda sezoną pradėjo neblogai – iškovojo 5 pergales ir patyrė 3 pralaimėjimus. Tačiau dabar jie skaičiuoja jau trijų iš eilės pralaimėjimų seriją, o „Neptūnas-Akvaservis“ sieks ją pratęsti iki 4. Verta pažymėti, kad per šią pralaimėjimų seriją, Vilniaus komanda praleidžia po kiek daugiau nei 98 taškus per rungtynes. Komandinės statistikos kategorijose ši komanda atrodo solidžiai. Metimai iš žaidimo sieka 47%, kas yra penktas rezultatas lygoje, perima po 9 kamuolius (2 rezultatas lygoje) per rungtynes, tačiau visa tai nublanksta prieš prarastus kamuolius, kurių jie praranda po 15.8 per rungtynes (1 rezultatas lygoje).
„Iš „Perlo“ žaidėjų turbūt išskirčiau Ąžuolą Tubelį ir Augustą Marčiulionį, – Vilniaus komandos lyderius išskyrė Adomas Sidarevičius. – Su jais ir pačiam vasarą teko rungtyniauti Lietuvos rinktinėje. Gerai pažįstu juos, abu tikrai talentingi. O šiaip tai pati komanda yra labai neprognozuojama, gali bet ką nugalėti, bet taip pat ir prieš bet ką gauti“.
Individualiai stiprių žaidėjų šioje komandoje yra daug, o perspektyvų jie turi dar daugiau. Ąžuolas Tubelis (16,6 naud. bal.), Einaras Tubutis (15,6 naud. bal.), Augustas Marčiulionis (15,3 naud. bal.) yra komandos lyderiai ir dažniausiai žaidimas sukasi aplink pastaruosius, tačiau yra ir daugiau pastebimų krepšininkų šioje ekipoje: Simas Jarumbauskas (12,2 naud. bal.), Adas Šimonis (9,5 naud. bal.).
Antrasis varžovas šią savaitę – Palangos „Kuršiai“. Taip pat kaip ir Vilniaus „Perlas“, Palangos ekipa iškovojo 5 pergales ir patyrė 6 pralaimėjimus. Nors sezoną „Kuršiai“ pradėjo pergale, tačiau vėliau sekė 5 pralaimėjimai iš eilės. Vis dėlto jų žaidimas pastaruoju metu pradėjo gerėti. Per paskutines 5 rungtynes jie iškovojo 4 pergales ir patyrė pralaimėjimą tik absoliutiems lygos lyderiams Telšių „Telšiams“.
„Svarbiausia laikytis trenerio nurodymų ir disciplinuotai žaisti, – galimus faktorius pergalei pasiekti išskyrė Adomas Sidarevičius. – Žiūrim visus video, matom, ką reikia daryti. Patys rezultatai rodo, kad kai padarom ko treneris prašo iškovojam pergales. Dar kartą pasikartosiu, kad svarbiausia klausyti trenerio nurodymų ir vykdyti juos“.
Palangos ekipoje žaidimas daugiausiai sukasi aplink solidžiai rungtyniaujantį legionierių Quincy Taylor (19,7 naud. bal.). Individualiai stiprus amerikietis jau spėjo patriukšmauti lygoje, surengdamas ne vieną gerą pasirodymą aikštėje. Be jo Palangos „Kuršiai“ dar turi ir puikiai pažįstamą Aidą Viskontą (9,1 naud. bal.), Karolį Sapiegą (12 naud. bal.), Taurantas Tamošiūnas (11,4 naud. bal.), Robertas Keliačius (9,5 naud. bal.). Verta pažymėti ir tai, jog ekipoje solidžiai rungtyniavęs Augustinas Jankaitis patyrė traumą, o jį pakeitęs legionierius Luka Zaharijevicius kol kas nepateisina vilčių. Taip pat sezono eigoje į Palangos komandą sugrįžo jau prieš tai minėtasis Taurantas Tamošiūnas, kuris iš karto tapo vienu komandos lyderių.