Anapilin iškeliavo Klaipėdos garbės pilietis Kazimieras Budrys

2019.02.19

Vasario 19-ąją Klaipėdos miesto bendruomenę nuliūdino žinia apie amžinybėn iškeliavusį Klaipėdos miesto garbės pilietį, 82-iejų Kazimierą Budrį.
Klaipėdoje gimęs ir augęs K. Budrys buvo tikras pavyzdys visai sporto visuomenei. Jis ne tik pats aktyviai sportavo, bet jo iniciatyva buvo įkurtas ir krepšinio klubas „Neptūniečiai“, kuris dalyvauja Lietuvos, Europos bei pasaulio veteranų čempionatuose.
Bene labiausiai K. Budrys buvo žinomas kaip šeimos krepšinio turnyro įkūrėjas – vienintelio tokio renginio pasaulyje. Šis turnyras yra rengiamas nuo 1977 m. ir yra sulaukęs šeimų komandų ne tik iš Lietuvos, bet ir Estijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Suomijos ir Vokietijos.
Garsiausiai turnyras nuskambėjo 2011 m., kai jame dalyvavo ir Arvydo Sabonio šeima. Šiame turnyre dalyvavo ne tik dabartinis Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas, bet ir jo sūnūs, Tautvydas bei šiuo metu NBA rungtyniaujantis Domantas.
Net ir garbaus amžiaus sulaukęs Klaipėdos garbės pilietis ne tik žaidė krepšinį, bet taip pat dalyvaudavo „Gintarinės jūrmylės“ bei „Vilties“ bėgimuose ir kituose sporto renginiuose.
2012 metais K. Budrys nešė Olimpinių žaidynių ugnį Anglijoje. Šią teisę jis gavo po atrankos iš didžiulio būrio pretendentų ir pritarus Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui.
K. Budrys apdovanotas Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento medaliu „Už nuopelnus Lietuvos sportui“, Sporto garbės kryžiumi, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Olimpine žvaigžde, Lietuvos prezidento dekretu apdovanotas medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“.
Klaipėdos „Neptūnas“ labai liūdi dėl šio puikaus žmogaus netekties ir reiškia nuoširdžią užuojautą Kazimiero artimiesiems.
Vakarų ekspreso nuotrauka