Antrąja vieta pasidžiaugęs K. Maksvytis: „Padarėme tai, ką reikėjo“

2019.05.05

Klaipėdos „Neptūnas“ šiandien užfiksavo istorinį pasiekimą. Uostamiesčio ekipa namuose 96:75 sutriuškino „Šiaulius“ bei iškovojusi 8-ąją pergale paeiliui užsitikrino mažiausiai antrąją vietą reguliariajame „Betsafe–LKL“ sezone.
Tai pirmas kartas klubo istorijoje, o šiuo rezultatu pasidžiaugė ir „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis.
„Pergalė – tai buvo šiandien svarbiausia, – spaudos konferencijoje mintimis dalijosi „Neptūno“ vairininkas. – Kažkiek bandėme eksperimentuoti pirmoje mačo pusėje, bet tai nelabai pavyko, „Šiauliai“ gana neblogai tuo pasinaudojo.
Džiaugiamės užėmė antrąją vietą reguliariajame sezone, dabar galėsime pradėti ramiau ruoštis atkrintamosioms. Padarėme tai, ką reikėjo.“

Kas lėmė tokį gerą tritaškių pataikymą (13 iš 26)?
– Gavosi puolamojo tipo rungtynės iš abiejų komandų. Mes kėlėme rungtynių tempą su agresyvia gynyba bei agresyviu žaidimu. Klaipėdiečiai visada pasižymėjo tritaškiais. Jie šiandien veikė, tad nestabdėme. Manau, kad nieko stebuklingo neįvyko, tiesiog sumetėme savo metimus.
Koks planas dvikovai su Kauno „Žalgiriu“?
–  Jei atvirai, tai dar negalvojome apie tai. Nežinojome, kada užsitikrinsime antrąją vietą. Dabar reikės priimti sprendimą, be abejo, tai nebus „trūks plyš“ rungtynės. Turbūt dėl pirmos vietos nebegalime kautis, reikės dar palaukti esančių susitikimų rezultatų.
Žiūrėsime savo planų ir po truputį ruošimės atkrintamosioms. Kurį varžovą gausime dar 100 proc. nežinome. Posakis, kad „artimiausios rungtynės yra svarbiausios“ dabar negalios. Svarbiausios rungtynės bus atkrintamųjų.
Kaip manote, kur „Neptūno“ žaidimą reikėtų stiprinti, kad pagerintumėte savo šansus patekti į finalą?
– Sunku išskirti vieną aspektą. Čia atkrintamosios – reikės ir puolimo, ir gynybos, ir koncentracijos, ir išpildymo, ir kad žaidėjai būtų geroje fizinėje formoje, nebūtų pervargę, nebūtų atsipalaidavę. Sunku išskirti vieną faktorių. Norime, kad svarbiam etapui būtų paruošti ir kūnai, ir galvos.
Kaip vertinate, kad pasikeitė atkrintamųjų varžybų formatas?
– Nelabai patinkantis formatas. Žaidėme tiek rungtynių, išsikovojome antrąją vietą, o jos nenorėtume lengvai prarasti atkrintamosiose. Iš kitos pusės – visiems sąlygos vienodos.
Gal kažkiek planus pakoregavo nutolęs tvarkaraštis, gal kažkas planavo savo formos piką ar panašiai. Bet kaip ir sakiau – visiems sąlygos vienodos. Svarbu, įdomu ir nauja – žiūrėsime, kaip mums ten seksis.
Mamos dienos proga rungtynes stebėjo nemažai krepšininkų giminaičių, ar tai uždėjo papildomą emocinį foną?
– Įdomus akcentas, gerai, kad „Neptūnas“ antrus metus paeiliui per Motinos dieną organizuoja tokią šventę. Šiandien ji dar labiau išsiplėtė, padarė dar įdomesnį rungtynių pristatymą. Buvo ir jautrių akimirkų tiek tiems, kurie turi mamas, tiek ypatingai tiems, kurie jų nebeturi.
Mačiau, kad Lorenzo Williamsui tai buvo jautri akimirka. Nieko nepadarysi, toks gyvenimas. Mes žiūrime krepšinį, bet turime žymiai svarbesnių dalykų, kai krepšinis pasibaigia. Tai yra savo gyvenimą ir savo šeimas.