Antroje rungtynių pusėje kapituliavęs „Neptūnas” krito Kaune

2020.10.10

Pirmąją rungtynių pusę laimėjęs Klaipėdos Neptūnas” antroje nerado priešnuodžių prieš puikiai gynyboje žaidusias Kauno Aistes-LSMU” ir turėjo pripažinti varžovių pranašumą rezultatu 68:43 (8:14, 15:13, 20:8, 25:8).
Rungtynes atidarė „Neptūno” merginos. Po puikiai išpildyto derinio, taškais pasižymėjo Ligita Tamutytė. Ketvirčio eigoje Dalia Donskichytė pelnė 5 taškus iš eilės ir klaipėdietės įgijo 5 taškų pranašumą (7:2). Pirmasis kėlinys nebuvo rezultatyvus, o geros gynybos dėka uostamiesčio komanda per šį praleido vos 8 taškus ir įgijo 6 taškų persvarą (14:8).
Puikiai rungtynes pradėjusi Agnė Černeckytė nestabdė ir antrajame kėlinyje – sužaidus 13 susitikimo minučių, pelnė 11 iš 20 komandos taškų. Vis dėlto tai nepadėjo jos komandai
išlaikyti ar didinti persvaros dėl skylėtos gynybos. Visgi po Daliaus Ubarto minutės pertraukėlės reikalai gynyboje pagerėjo – merginoms pavyko apsiginti 3 minutes nepraleidžiant taškų.
Nors „Neptūnui” ir nepavyko laimėti antrojo ketvirčio, vis dėlto pavyko išlaikyti 4 taškų persvarą prieš ilgąją pertrauką (27:23).
Trečiąjį ketvirtį Klaipėdos ekipa pradėjo tiesiog tragiškai – praleido 11 taškų iš eilės. Pirmuosius taškus klaipėdietėms pavyko pelnyti sužaidus šešias trečiojo kėlinio minutes (29:34). Nors Ligita Tamutytė dvitaškiu dar sumažino deficitą iki 3 taškų, po minutės pertraukėlės ir vėl geriau atrodė Kauno komanda, o to pagrindinė priežastis buvo atkovoti kamuoliai puolime, po kurių „Aistės-LSMU” kūrėsi vieną progą po kitos. 12 taškų trečiąjį ketvirtį pralaimėjusios klaipėdietės rungtynėse atsiliko 8 taškais (35:43).
Ketvirtąjį kėlinį ir vėl geriau pradėjo šeimininkės. Pelniusios 5 taškus be atsako, jos savo persvarą padidino iki rekordinės, 13 taškų (35:48). Daliaus Ubarto kariauna bandė visais būdais grįžti į rungtynes, bet „Neptūnas” strigo tiek gynyboje, tiek puolime.
Klaipėdos Neptūnas”: Agnė Černeckytė 13, Dalia Donskichytė 9, Dominyka Paliulytė 7.
Kauno Aistės-LSMU”: Martyna Petrėnaitė 15, Urtė Slavickaitė 14, Gabija Šegždaitė ir Deimantė Žukaitė po 10.