Apmaudo neslėpęs K. Maksvytis: „Kėlėme sau didesnius lūkesčius, bet reikės kovoti dėl bronzos“

2019.05.24

Klaipėdos „Neptūnas“ penktadienio vakarą sostinėje nusileido Vilniaus „Ryto“ ekipai bei jau pirmadienį stos į kovą dėl „Betsafe–LKL“ bronzos apdovanojimų.
Uostamiesčio ekipos strategas Kazys Maksvytis neslėpė apmaudo dėl nepatekimo į finalą bei vylėsi kitokią komandą išvysti mažajame finale.
„Gaila, kad nepavyko išlaikyti reguliariajame sezone iškovotos antros vietos, – spaudos konferencijoje sakė K. Maksvytis. – Tikrai sunkiai dirbome visą sezoną ir likome antri, lyg įgavome kažkokią persvarą atkrintamosiose. Vienas iš mūsų lyderių prieš seriją sakė, kad viską išsiaiškinsime aikštelėje, tai mes išsiaiškinome. Deja, bet „Rytas“ buvo stipresnis, tą reikia pripažinti.
Kas liečia šį mačą, tai rungtynių pradžia nebuvo pati geriausia. Sakysite, kad eilinį kartą verkiu, bet nesu patenkintas teisėjais dvikovos pradžioje. Kai gale jie ėmė lyginti ir atlygino baudas, tai atrodo, kad viskas teisingai, bet aš nesu patenkintas.
Prie viso to, noriu nukelti kepurę prieš „Rytą“, ypatingai – metimus paskutinėmis atakų sekundėmis. Tai buvo mūsų košmaras šioje serijoje. Pataikė sudėtingus metimus – buvo kažkiek jų sėkmės, kažkiek mūsų nesėkmės.
Džiugu, kad antroje pusėje grįžome į kovą. Ištraukėme nedidelę intrigą. Dabar reikia nusiraminti ir persiorientuoti į kovos dėl trečiosios vietos, nors lūkesčiai buvo didesni.“

– Ką manote apie Simo Galdiko ir Martyno Echodo konfliktą?
– M. Echodas šioje serijoje pasidarė kaip Žygimantas Skučas. Pirmose rungtynėse jis smaugė S. Galdiką, bet teisėjai tai praleido. Antrose rungtynėse boksavo jį. Dabar buvo jo nesportinė, tuomet Simas nesusilaikė ir gavo diskvalifikacinę. Žinoma, Simas neturėjo to daryti, bet, manau, lyga turėtų atsižvelgti ir sušvelninti Simo baudą, arba atsižvelgti į M. Echodo žaidimą šioje serijoje, kad nebūtų traumų ar intrigų finalo serijoje.
Konfliktas tarp Simo ir M. Echodo brendo visos serijos metu.
– Ar komandai šioje serijoje pritrūko jėgų?
– Rungtynės vyko kas tris ar keturias dienas. Jei pastebėsite mūsų komandos statistiką, tai taikėme gana didelę rotaciją. Neleidome žaidėjų žaisti daug, bet tai nepavyko. Jei žinočiau, kad tokia sistema bus ir kitąmet, tuomet reikėtų jauninti kolektyvą. Mano manymu, mūsų komandai rungtynės kas dvi dienos yra sudėtinga, nes nespėjame atsistatyti – esame veteranų komanda. Taisyklės visiems vienodos, tiesiog konstatuoju faktą.
– Galbūt „Neptūną“ paveikė kalbos, kad jis yra serijos favoritas?
– Manau, kad klaidingas požiūris. Mes turėjome fantastišką rezultatą reguliariajame sezone. Neužmirškite, kad „Rytas“ yra trigubai didesnio biudžeto komanda. Galime iš emocijų kalbėti, kad esame favoritai, bet imkime kontraktus, kitas situacijas – „Rytas“ buvo favoritas.
Tikiuosi, kad pasimokinsime iš šios serijos ir dėl trečios vietos sužaisime geriau.
– Kas svarbiausia siekiant bronzos apdovanojimų?
– Atgauti jėgas ir moralinis nusiteikimas. Turėjome antrą vietą ir namų aikštės pranašumą, mūsų lūkesčiai buvo finalas. Dabar reikia nusileisti kartelę žemiau, surasti motyvacijos bei išsigydyti traumas. Reikės žaisti prieš „Lietkabelį“, kuris žaidžia gerai.