Atkakliame mūšyje „Neptūnas-Akvaservis“ iškovojo svarbią pergalę prieš „Telšius“

2020.01.30

Emocingose ir įtampos pilnose rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ iškovojo svarbią pergalę prieš Telšių „Telšius“ 82:76 (18:21, 25:14, 23:22, 16:19).
Rungtynes geriau ir užtikrinčiau pradėjo Telšių komanda. Surengę spurtą 7:0, pastarieji privertė „Neptūnas-Akvaservis“ komandos vyriausiąjį trenerį Tomą Gaidamavičių prašyti minutės pertraukėlės. Pasitarimas davė naudos – po Vytauto Šarakausko tritaškio skirtumas tarp komandų ištirpo iki minimalaus (12:13). Pirmajame kėlinyje dėl reiškiamų emocijų buvo įspėti abiejų komandų treneriai, o  karštą ir emocingą ketvirtį „Telšiams“ pavyko laimėti trimis taškais (18:21).
Emocijos neslūgo ir antrajame kėlinyje, o tuo naudojosi Klaipėdos komanda, kuri ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai. Sužaidus kelias minutes buvo skirta ir pirmoji techninė pražanga, o ją užsidirbo Telšių komandos vyriausias treneris Rytis Vaišvila. Įgavę pasitikėjimo ir naudodamiesi susidariusi situacija klaipėdiečiai bėgo į priekį. Emocinė bomba sprogo po Gedimino Leščiausko dėjimo. Kontroliavę žaidimo eigą antrajame ketvirtyje, „Neptūnas-Akvaservis“ prieš ilgąją pertrauką įgijo 8 taškų pranašumą (43:35).
Po pertraukos „Telšiai“ rodė geresnį žaidimą nei antrajame kėlinyje ir mažino deficitą, tačiau „Neptūnas-Akvaservis“ sugebėjo atstatyti pranašumą ir vienu metu įgijo rekordinę, 10 taškų persvarą (61:51). Ketvirčio pabaigoje Nojus Mineikis smeigė taiklų tritaškį metimą ir išvedė savo komandą į priekį 11 taškų skirtumu, bet svečiai, po taiklaus dvitaškio metimo, sumažino atsilikimą iki 9 taškų (66:57).
Ketvirtojo kėlinio pradžia „Telšiams“ nežadėjo nieko gero. Matas Vaitkus perėmęs iš varžovų kamuolį nuskuodė į greitą puolimą, o jo metimą bandęs blokuoti Vilius Pocius užsidirbo abejotiną nesportinę pražangą. Kadangi tai buvo pastarojo žaidėjo antroji nesportinė pražangą, jis buvo diskvalifikuotas iš rungtynių. Svečiai visomis išgalėmis bandė grįžti į rungtynes, tačiau buvo supančioti „Neptūnas-Akvaservis“ gynyboje, o per ketvirto kėlinio 6 minutes sugebėjo pelnyti vos 6 taškus. Jiems nepadėjo ir tai, jog už vaidybą technine pražanga buvo nubaustas Rytis Biliartas. Vis gi „Telšiai“ nebuvo linkę sudėti ginklų ir kapituliuoti. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti pusantros minutės, Mindaugas Norkus realizavo dviejų taškų vertės metimą ir priartino savo komandą iki 6 taškų (79:73). Paskutinę minutę svečiams koją kišo netaiklūs metimai, kurie jiems neleido sugrįžti į rungtynes.
Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“: Nojus Mineikis 14 (7 atk.kam), Deividas Rasys 13, Klaidas Metrikis 11.
Telšių „Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 21 (7 atk.kam), Laurynas Kaveckis 16, Ignas Razutis 15, Mindaugas Norkus ir Rytis Biliartas po 10.