Atkaklioje dvikovoje „Neptūnas“ patyrė skaudų pralaimėjimą

2020.12.08

Daugybės emocijų ir kietos kovos pareikalavusioje dvikovoje Klaipėdos „Neptūnas“ nusileido Kauno „Aistės-LSMU“ komandai 66:74 (13:21, 17:15, 21:17, 15:21).
Susitikimą agresyviai pradėjusios „Neptūno“ nmerginos nuo pirmų minučių perėmė žaidimo kontrolę. Daugiau atakuodamos iš artimų distancijų, klaipėdietės kūrėsi geras progas metimams, o kibi gynyba kitoje aikštės pusėje neleido Kauno komandai puolime nuveikti nieko pastebimo. Neapsikentęs vaizdo aikštelėje, Rokas Kondratavičius paprašė minutės pertraukėlės (9:3). Turėtas šeimininkių pranašumas pradėjo tirpti po Agnės Černeckytės nesportinės pražangos. Kauno komanda surengė 18:4 spurtą ir ne tik priartėjo, bet ir aplenkė „Neptūno“ komandą (13:21).
Antrajame ketvirtyje žaidimas klostėsi apylygiai, tačiau nei viena komanda neįgijo didelės persvaros. Ketvirčiui besibaigiant, „Aistės-LSMU“ padidino persvarą iki 11 taškų ir atrodė, kad prieš ilgąją pertrauką turės dviženklę persvarą, bet šeimininkės spurtavo 6:0 ir vėl priartėjo iki 5 taškų. Ketvirtį užbaigė Ionna Mckenzie paskutinę sekundę įmetusi dvitaškį (30:36).
Po ilgosios pertraukos „Neptūno“ merginos demonstravo visai kitokį žaidimą, nei pirmoje pusėje. Puolimas veikė puikiai, o didžiausia to kaltininkė buvo Agnė Černeckytė, vos per 4 minutes įmetusi 10 taškų (42:40). Agnės Černeckytės benefisas tęsėsi viso kėlinio metu, tačiau jo pabaigoje  gavo techninę pražangą, ko pasekoje buvo pašalinta iš rungtynių. Vis dėlto prieš lemiamą ketvirtį „Neptūnas“ turėjo vos dviejų taškų deficitą (51:53).
Ketvirtajame kėlinyje užvirė nuožmi kova. Klaipėdietės praradusios savo lyderę visais būdais bandė laikytis rungtynėse, bet kaunietės pradėjo svaidyti taiklius tritaškius metimus. Ketvirčiui einant į pabaigą „Aistės-LSMU“ turėjo šešių taškų pranašumą, bet jį perpus sumažino Dalia Donskichytė, pataikiusi tritaškį metimą. Kitoje atakoje kaunietės sumetė taiklius baudų metimus. „Neptūno“ bandymai išsigelbėti buvo nesėkmingi, nes metimai skriejo pro šalį.
 
Klaipėdos „Neptūnas“: Agnė Černeckytė 23, Ligita Tamutytė 20 (9 atk.kam).
Kauno „Aistės-LSMU“: Martyna Petrėnaitė 24, Karolina Kazočiūnaitė 18 (11 atk.kam), Gabija Segždaitė 15.