Atkaklioje dvikovoje Panevėžyje – „Neptūno“ pralaimėjimas

2022.11.26

Klaipėdos „Neptūnas“ patyrė pralaimėjimą prieš Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ ekipą rezultatu 80:73 (13:19, 24:22, 27:9, 16:23). Itin prastai sužaistas trečiasis rungtynių kėlinys apsunkino gyvenimą klaipėdiečiams, bet progų grįžti ir pakovoti dėl pergalės svečiai turėjo. Visgi dvikovos pabaigoje solidžiau sužaidę N. Čanak’o auklėtiniai privertė svečius kapituliuoti.

Rungtynes klaipėdiečiai pradėjo 5 taškais be atsako. Visgi savo mini spurtą surengė ir šeimininkai, rezultatyviai baigę dvi atakas iš eilės (4:5). Uostamiesčio klubui pavyko dar sykį rinkti taškus ir sėkmingai dirbti gynyboje, o šįkart pavyko sužaisti 8:0 atkarpą (4:13). Nors „Neptūnui“ pirmajame kėlinyje persvaros iki dviženklės padidinti nepavyko, vis dėlto geros gynybos dėka pavyko išlaikyti 6 taškų pranašumą (13:19)

Antrajame ketvirtyje prabilo Panevėžio ekipos snaiperiai, o skirtumas tarp komandų mažėjo. Įmetęs tritaškį metimą, P. Murauskas deficitą praktiškai panaikino (33:34), o M. Brazys kvietė savo komandą pasitarimui. Nepavykus sėkmingai baigti savosios atakos, pirmą kartą rungtynėse į priekį išsiveržė panevėžiečiai (33:32). Bet savo atsaką turėjo ir uostamiesčio klubas: R. Gustys pelnė dvitaškį, o tolimą metimą smeigė N. Mineikis ir persvara vėl buvo „Neptūno“ pusėje (33:37). Prieš ilgąją pertrauką nei viena komandai esminio skirtumo pasiekti nepavyko, o Klaipėdos ekipa išlaikė 4 taškų pranašumą (37:41).

Po ilgosios pertraukos užtikrinčiau žaidė „7bet-Lietkabelis“ – praėjus penkioms kėlinio minutėms, susigrąžino vieno taško persvarą (46:45). Praėjus dar keletai trečiojo ketvirčio minutėms klaipėdiečių deficitas siekė 8 (58:50). „Neptūnui“ paskutinės trys kėlinio minutės buvo itin sunkios: nepavyko nei apsiginti nei užpulti, o prieš ketvirtąjį M. Brazio auklėtiniai turėjo 14 taškų deficitą (64:50).

Visgi į nokautą klaipėdiečiai dar nebuvo pasiųsti ir D. Gailiaus 11 taškų iš eilės kėlinio pradžioje atgaivino svečių viltis (64:61). Gavę šaltą dušą panevėžiečiai taip pat turėjo savų atsakymų, o po S. Peno taiklaus tolimo metimo komandas skyrė 7 taškai (71:64). M. Jogėla taip pat pasižymėjo tolimu metimu, bet J. Morris’as varė į neviltį „Neptūno“ ekipą pelnęs 7 taškus iš eilės (80:69). Klaipėdiečiai susitikimo pabaigoje skirtumą sumažino iki vienženklio, bet pergalę savo rankose išlaikė šeimininkai.

Klaipėdos „Neptūnas“: Ž. Janavičius (6 atk.kam, 3 rez.perd.), D. Gailius (3 atk.kam.) ir R. Gustys (4 atk.kam.) – po 11, M. Girdžiūnas (5 atk.kam, 5 rez.perd.) ir A. Wiley (9 atk.kam, 2 blk) – po 10.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“: J. Morris’as 28 (4 atk.kam, 3 rez.perd.), V. Lipkevičius 17 (3 atk.kam.), P. Murauskas 11.