Bronzinio finalo starte – G. Masiulio karjeros pasirodymas

2019.05.27

Klaipėdos „Neptūnas“ kovą dėl trečiosios vietos pradėjo pergale. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 89:77 (25:17, 14:18, 25:20, 25:22) pranoko Panevėžio „Lietkabelį“ bei serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.
Pergale pažymėtame susitikime ryškiausiai žibėjo Gytis Masiulis, pagerinęs ne tik karjeros pelnytų taškų bei naudingumo balų rekordus, bet ir užfiksavęs geriausią efektyvumo balų rezultatą „Betsafe–LKL“ lygos istorijoje.
21-erių puolėjas per 28 minutes pelnė 33 taškus (4/5 dvit., 4/6 trit., 13/15 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvius, išprovokavo 11 pražangų bei surinko 46 naudingumo balus.
Ankstesnis lygos rekordas priklausė Gintarui Einkiui, kuris prieš 24-erius metus atkrintamųjų mače buvo surinkęs 45 efektyvumo balus.
G. Masiulis per pirmą kėlinį surinko 10 taškų, Osvaldas Olisevičius atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o „Neptūnas“ greitai įgijo 15 taškų persvarą – 21:6.

„Lietkabelis“ antrajame ketvirtyje aplygino žaidimą, o į ilgąją pertrauką klaipėdiečiai nusinešė 4 taškų pranašumą – 39:35.
Trečiojo kėlinio viduryje Aukštaitijos ekipa po Jamaro Wilsono dvitaškio pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį (46:45), tačiau „Neptūnas“ ketvirtį užbaigė spurtu 10:2.
Lorenzo Williamsas lemiamą kėlinį pradėjo tolimu metimu, o aikštelės šeimininkai susigrąžino dviženklį pranašumą – 67:55.
G. Masiulis savo benefisą pratęsė per paskutines mačo minutes, kuomet pelnė net 14 taškų, o „Neptūnas“ iškovojo užtikrintą pergalę.

Antrasis mažojo finalo mačas Panevėžyje vyks artėjantį trečiadienį, dvikovos „Cido“ arenoje pradžia – 18.50 val.
„Neptūnas“: Gytis Masiulis 33 (46 naud. bal.), Deividas Gailius 15, Lorenzo Williamsas 12, Laimonas Kisielius ir Tomas Delininkaitis – po 8.
„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 25, Mindaugas Kupšas 14, Marko Čakarevičius 7.