Charakterį pademonstravęs „Neptūnas-Akvaservis“ buvo priverstas kapituliuoti prieš „Gargždus“

2019.11.30

Po ilgosios pertraukos subyrėjęs Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ turėjo pripažinti Gargždų „Gargždų“ pranašumą 79:81 (18:18, 21:20, 11:27, 29:16). 29:16).
Rungtynės prasidėjo klaipėdiečiu spurtu 5:0, tačiau beveik tris minutes be taškų buvę šeimininkai nutraukė badą ir įmetė tritaškį metimą. Po šio epizodo prasidėjo taškų lenktynės ir abi komandos puolime atrodė solidžiau nei gynyboje. Po taiklaus „Gargždų“ tritaškio, pastarieji įgijo 3 taškų persvarą (16:13), tačiau geriau ketvirčio pabaigą sužaidę Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai išlygino rezultatą (18:18).
Antrajame kėlinyje abi komandos keitėsi taikliais metimais, bet nei viena nesugebėjo įgyti solidesnio pranašumo. Sužaidus lygiai penkias ketvirčio minutes, po Deivido Rasio dvitaškio rezultatas eilinį sykį tapo lygus (29:29). Bet tada „Gargždai“ surengė spurtą 7:0, per kurį pastarųjų komandos žaidėjas Laurynas Mikalauskas pelnė 6 taškus. Šį spurtą nutraukė Matas Vaitkus, pelnęs du taškus ir dar pridėjo vieną taiklų baudos metimą (36:32). Tai buvo Klaipėdos komandos spurto pradžia, kurį laimėjo rezultatu 10:2 ir prieš ilgąją pertrauką persvėrė rezultatą savo naudai (39:38).
Po ilgosios pertraukos trečiąjį ketvirtį solidžiau pradėjo gargždiškiai. Jie spurtavo 7:0 ir įgijo 6 taškų pranašumą (45:39), tada „Neptūnas-Akvaservis“ pelnė 4 taškus paeiliui, bet „Gargždai“ dar sykį spurtavo, o po taiklaus Manto Rukio tritaškio greitoje atakoje, Tomas Gaidamavičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (50:43). Tačiau ir tai nepadėjo, o šeimininkai ir toliau krovėsi pranašumą. Vis dėlto, kaip ir viso sezono metu, taip ir šiandien klaipėdiečiai nebuvo linkę pasiduoti, o po Deivido Rasio taiklaus tritaškio ir Mato Vaitkaus metimo iš po krepšio, skirtumas sumažėjo iki 6 taškų (50:56). Paprašę minutės pertraukėlės „Gargždai“ surengė eilinį spurtą, kurį laimėjo 9:0 ir taip užbaigė trečiajį ketvirtį (50:65).
Nors skirtumas švieslentėje ir rodė dviženklį „Neptūnas-Akvaservis“ deficitą, tačiau klaipėdiečiai nebuvo linkę pasiduoti. Ketvirtį pastarieji pradėjo 7:3 atkarpa (57:68). Anksti išnaudoję komandinių pražangų limitą, Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai buvo priversti atsargiau dirbti gynyboje. Kad ir kaip stengėsi klaipėdiečiai priartėti, į kiekvieną jų taiklų metimą „Gargždai“ atsakydavo tuo pačiu. Visgi iki rungtynių pabaigos jie nedavė ramybės savo varžovams ir stengėsi mažinti atsilikimą. Likus žaisti minutei iki rungtynių pabaigos, Deividas Rasys perskrodė varžovą gynybą ir dėjimu užbaigė savąją ataką (72:80). Ir toliau per visą aikštę dusinę savo varžovus „Neptūnas-Akvaservis“ likus žaisti iki ketvirčio pabaigos 7 sekundėms sugebėjo priartėti iki dviejų taškų. Paskutinę ataką rengė „Gargždai“, o Klaipėdos komandai nepavyko prasižengti prieš pastaruosius iki kol rungtynių laikrodis švieslentėje rodė nulius.
Šiose rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ komandai negalėjo padėti Klaidas Metrikis, kurį kankino atsinaujinę riešo skausmai.
„Neptūnas-Akvaservis“: Deividas Rasys 19, Vytautas Šarakauskas 18, Matas Vaitkus 12, Adomas Sidarevičius 9 (8 rez.perd).
„Gargždai“: Laurynas Mikalauskas 28 (8 atk.kam), Mantas Ruikis 20 (11 atk.kam), Deividas Anužis 10 (10 rez.perd).