D. Gailiaus metimas išplėšė dramatišką pergalę Utenoje

2019.02.09

Klaipėdos „Neptūnas“ (17-5) išlipo iš 17 taškų duobės ir paskutinę akimirką, po Deivido Gailiaus metimo, pranoko Utenos „Juventus“ (8-14) krepšininkus. Kazio Maksvyčio auklėtiniai pergalę svečiuose šventė 89:88 (15:29, 26:19, 22:15, 26:25).
Likus 10 sekundžių iki mačo pabaigos „Juventus“ gynėjas Kenny Gainesas pelnė dvitaškį ir išvedė šeimininkus į priekį (88:87), tačiau paskutinį tašką padėjo D. Gailius, prasiveržęs ir pelnęs pergalingą metimą iš po krepšio.

Dvikovos pradžioje „Neptūno“ laukė šaltas dušas – „Juventus“ pataikė vieną tritaškį po kito, klaipėdiečiai suklydo per pirmąjį ketvirtį 8 kartus, o deficitas greitai tapo dviženklis.
Marius Runkauskas antrojo kėlinio pradžioje pataikė tritaškį bei padidino šeimininkų pranašumą iki rekordinio 17 taškų (15:32).
„Neptūną“ prieš ilgąją pertrauką įkvėpė D. Gailius – puolėjas per penkias minutes surinko 11 taškų, o uostamiesčio ekipa atotrūkį greitai sumažino iki vienaženklio – 41:48.

Po ilgosios pertraukos Kazio Maksvyčio kariauna nemažino apsukų – privertė per trečiąjį ketvirtį varžovus suklysti 9 kartus. Gytis Masiulis pelnė 8 „Neptūno“ taškus iš eilės, D. Gailius pridėjo dvitaškį, perėmęs kamuolį atliko rezultatyvų perdavimą Osvaldui Olisevičiui, o rezultatas pagaliau tapo lygus – 61:61.
Ketvirtajame kėlinyje didžiąją laiko dalį priekyje buvo Utenos komanda, tačiau dvikovos pabaigoje O. Olisevičius pataikė du tritaškius, sudėtingą tolimą metimą nuo lentos įmetė ir D. Gailius, o nugalėtojas išsisprendė paskutinę akimirką.
Jau antradienį klaipėdiečiai namuose žais atsakomąsias „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio rungtynes su Prienų „Skycop“. Dvikovos pradžia – 18 val.
„Neptūnas“: Deividas Gailius 21 (2/2 trit.), Jerai Grantas 16, Gytis Masiulis 13, Osvaldas Olisevičius ir Kyle‘as Weaveris – po 12.
„Juventus“: Kenny Gainesas 23, Arvydas Šikšnius 18 (4/4 trit.), Dovis Bičkauskis 16 (3/4 trit.).