Dainius Vaitelis – apie komplektacijos darbus, skolų naštą ir savivaldybės paramą

2021.08.20

Išsaugojęs branduolį, pasistiprinęs keliais naujokais ir į ateitį pozityviai žvelgiantis Klaipėdos „Neptūnas“ pasiruošęs patriukšmauti artėjančiame Lietuvos krepšinio lygos sezone.
„Su komanda, kurią surinkome šią vasarą, mūsų siekis yra patekti į pirmąjį ketvertą Lietuvos krepšinio lygoje ir žinoma vėl rungtyniauti Europoje“, – apie artėjančio sezono tikslus prabilo klubo sporto direktorius Dainius Vaitelis.
Apie komplektacijos darbus, skolų naštą ir savivaldybės paramą tinklalapiui „bcneptunas.lt“ papasakojo D.Vaitelis.
– Kaip pavyko komplektacijos darbai šią vasarą?
– Šiuo metu komandoje turime 10 žaidėjų, su kuriais sportuoja keli dublerių komandos atstovai: Lukas Kreišmontas, Matas Vaitkus ir Dovydas Romančenko. Dar šiuo metu deramės dėl legionieriaus įsigijimo, kuris žaistų tiek pirmoje, tiek antroje pozicijose. Pirmadienį susirinkimo į pirmąją treniruotę, vyksta fizinis pasirengimas, žaidėjų testavimai. Esame sutarę su keliomis komandomis sužaisti draugiškas rungtynes, tai iki tol turime šiek tiek laiko pasiruošti.
Kalbant apie komandos sudėtį, tai džiaugiamės, kad pavyko išsaugoti komandos branduolį ir pasistiprinti keliais pajėgiais krepšininkais. Esame patenkinti, kad klube lieka Deividas Gailius, kuris turėjo pajėgių užsienio klubų pasiūlymų, taip pat smagu, kad dar sykį Klaipėdoje žais Edgaras Želionis, kuris padės su savo patirtimi ir gebėjimu žaisti dviejose pozicijose – sunkiojo krašto puolėjo ir centro. Taip pat Julius Jucikas atvyko labai geros sportinės formos.
– Kaip šią vasarą klubui sekėsi derybos su naujais ir esamais rėmėjais?
– Kad ir kaip sudėtinga būtų ieškant remėjų, vis dėlto siekiamybė buvo turėti konkurencingesnę ir pajėgesnę komandą nei praeitame sezone. Nors šiais metais formuojame didesnį biudžetą žaidėjams, visgi nereikia pamiršti, kad turime vykdyti skolinius įsipareigojimus. Siekiame ir norime bendradarbiauti su Klaipėdos verslu, kurį kviečiame prisidėti prie „Neptūno“ krepšinio klubo rėmimo, nes šių metų birželio mėnesį Klaipėdos miesto tarybos posėdyje buvo patvirtinta nauja tvarka dėl nekilnojamo turto mokesčio lengvatos, remiant Klaipėdos miesto aukšto meistriškumo komandas. Tai yra puiki priemonė, per kurią verslas gali paremti krepšinį. Tad kviečiame visus verslininkus nebūti abejingais, prisidėti ir gauti ne tik lengvatų verslui, tačiau ir puoselėti bei padėti Klaipėdos krepšiniui.
– Kokia šiuo metu yra „Neptūno“ skola?
– Nuo 2018 m. kai į komandą atėjo nauji dalininkai, klubo skolas pavyko sumažinti nuo 1,5 milijonų iki šiai dienai esančių 860 tūkstančių eurų. Praeitą sezoną norėjome užbaigti su 700 tūkst. eurų skolų našta, tačiau dėl vyraujančios pandemijos ir pritaikytų ribojimų krepšinio rungtynių metu – žaidėme be žiūrovų. Negalėjome pardavinėti nei bilietų, nei abonementų. Ir dar vienas dalykas, dėl ko šiai dienai turime tokią skolą – rėmėjai. Kai kurie verslai paveikti pasaulinės pandemijos nebegalėjo įvykdyti savo pažadų arba išvis atsisakė rėmimo.
– Kaip svarbu yra turėti savivaldybės paramą „Neptūno“ klubui?
– Esame be galo dėkingi Klaipėdos miesto savivaldybei, merui Vytautui Grubliauskui ir administracijos direktoriui Gintarui Neniškiui, kurie mus palaiko tiek sunkiu laiku, tiek ir kai turėjome geresnius laikus. Faktas, kad be savivaldybės paramos klubas visiškai negalėtų gyvuoti. Uostamiesčio valdžia skirdama paramą „Neptūnui“ padeda ne tik pagrindinei komandai, bet taip pat dubleriams ir moterims. Ta visokeriopa pagalba ir prisidėjimas prie mūsų komandos geriausiai atsispindi tame, kad vis daugiau jaunų žaidėjų lieka gimtajame mieste, o tai sakyčiau yra didelis laimėjimas ne tik mūsų organizacijai, bet ir visai Klaipėdai.
– Žiniasklaidoje buvo pasirodžiusių komentarų, jog komandos dalininkų atstovas Sigitas Ambrazevičius ir kiti dalininkai neprisideda prie klubo finansavimo. Ar tai tiesa?
– Tas krepšinio mechanizmas yra labai sudėtingas procesas, reikalaujantis daug pastangų, jog veiktų be priekaištų. Jeigu ne Sigito Ambrazevičiaus nuoširdus darbas, parama ir pagalba klubui, o mes kalbame apie finansinę pagalbą, tai šiai dienai „Neptūno“ ir nebūtų. Sigito indėlis ir darbas susijęs su šia komanda, skiriant didelį dėmesį, finansus yra tikrai neišmatuojamas. Taip pat norime paneigti viešumoje sklandančias kalbas, jog klubo dalininkai visiškai neprisideda prie jo gerovės. Tai yra tikrų tikriausia neteisybė, nes klubo dalininkai kiekvienais metais skiria tam tikras pinigų sumas „Neptūno“ krepšinio klubui.
– Kada klubo sirgaliai gali tikėtis informacijos apie abonementus, bilietų prekybą naująjam sezonui?
– Greitu metu paskelbsime šią informaciją. „Neptūnas“ yra labai pasiilgęs savo sirgalių, savo šešto žaidėjo. Mūsų ekipos varomoji jėga yra sirgaliai. Lauksime gausaus klaipėdiečių palaikymo viso sezono metu, nes tikime, kad šis bus įnirtingas ir be galo įdomus.