Dalios Donskichytės puikus žaidimas puolime nukalė „Neptūno“ komandos pergalę

2020.10.30

Visas rungtynes pirmavęs „Neptūnas“ lengvai įveikė „Huawei“ moterų lygos debiutantes LCC Tarptauninio universiteto krepšininkes rezultatu 83:63 (22:14, 26:18, 24:14, 11:17).
Pirmasis kėlinys abejoms komandoms prasidėjo sunkiai. Puolime atakos nesirezgė, abi komandos neišvengė klaidų. Tačiau tai truko vos kelias pirmojo ketvirčio minutes, nes ketvirčiui įpusėjus, rezultatyvumas šoktelėjo. Puolime „Neptūno“ gretose solidžiausiai atrodė Dalia Donskichytė, kuri pirmajame kėlinyje pelnė 10 taškų ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o jai taip pat puikiai talkino Ionna Mckenzie su 6 taškais. Pirmąjį ketvirtį klaipėdietės laimėjo rezultatu 22:14.
Antrajame kėlinyje Daliaus Ubarto auklėtinės suaktyvino darbą gynyboje, o to pasekoje LCC pradėjo dažniau klysti – „Neptūno“ merginos pradėjo tolti nuo varžovių. Greitas puolimas ir solidi kova dėl atšokusių kamuolių po sava lenta „Neptūno“ komandai leido susikurti 16-os (48:32) taškų pranašumą po dviejų ketvirčių.
Po ilgosios pertraukos LCC komanda pradėjo rodyti atsigavimo ženklus, bet tai truko neilgai. Pastaroji komanda buvo sumažinusi deficitą iki 9-ių taškų, tačiau „Neptūnas“ greitai susigrąžino dviženklį pranašumą (58:45). Negana to, klaipėdietės spurtavo 13:2, o po taiklaus Brigitos Gudelionytės dvitaškio, pranašumas išaugo iki 20-ties (65:45). Tiesiog dominavusios trečiojo kėlinio pabaigoje, „Neptūno“ merginos prieš lemiamą ketvirtį susikrovė milžinišką 26-ių taškų persvarą (72:46).
Ketvirtajame kėlinyje LCC komandos merginos atrodė palūžusios ir nebetikėjo, kad gali panaikinti deficitą, o „Neptūnas“ priešiningai, savo persvarą tik didino. Sužaidus 5-ias paskutiniojo ketvirčio minutes, komandas skyrė 31-as (79:48) taškas. Paskutinėmis rungtynių minutėmis abi komandos apsikeitė taikliais metimais, bet rungtynių nugalėtojas abejonių nekėlė jau po trijų kėlinių.
 
Klaipėdos „Neptūnas“: Dalia Donskichytė 24 (5 atk.kam, 7 rez.perd), Ionna Mckenzie ir Brigita Gudelionytė po 12, Ugnė Grinkevičiūtė ir Gintarė Paulauskaitė po 10.
LCC Tarptautinis universitetas: Laurita Jurčiūtė 22, Austė Jurevičiūtė, Maria Anufrienko ir Ana Kavtaradze po 10.