Dalius Ubartas: apie sezono tikslus, darbą su jaunimu ir moterų krepšinio gaivinimo idėjas

2020.08.14

Klaipėdos „Neptūno“ moterų komanda tęsia komplektacijos darbus. Klubas pasirašęs sutartį su ilgametę patirtį turinčiu strategu Daliumi Ubartu, toliau dėlioja komandos sudėtį.
Šiuo metu „Neptūno“ komanda yra sudariusi sutartis su penkiomis krepšininkėmis: Dalia Donskichyte, Dominyka Paliulyte, Agne Černeckyte, Ligita Tamutyte, Brigita Gudelionyte. Ekipa ieško pastiprinimo ir užsienio rinkoje, bei įtrauks jaunąsias Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtines. Apie artėjančio sezono lūkesčius, darbą su jaunimu ir moterų krepšinio gaivinimo idėjas skaitykite „bcneptunas.lt“ parengtame straipsnyje.
„Kol kas darome įžanginius darbus, žengiame pirmuosius žingsnius, – tinklalapiui „bcneptunas.lt“ teigė Dalius Ubartas. – Susiorganizavome treniruotes jaunimui, nuo 13 iki 18 metų amžiaus. Sportuojame po du kartus į savaitę. Taip pat pradėjome kartu su „Neptūno“ krepšinio klubu ir „Oranžinio kamuolio“ organizacija daryti dienines stovyklas. Norime, kad jaunoji sportininkių karta susipažintų su darbo etika. Planuose yra paleisti ir moterų dublerių komandą“.
Į savo organizuojamas treniruotes, D.Ubartas pakvietė ir Lietuvos nacionalinės rinktinės krepšininkes Mariną Solopovą, Liną Pikčiūtę, Kamilę Nacickaitę, kurios dalijo patarimus jaunosioms savo kolegėms.
„Į jaunimo treniruotes taip pat pakviečiau ir Lietuvos moterų krepšinio rinktinės žaidėjas, – kalbėjo D.Ubartas. – Šios parodė jaunosioms merginoms darbo etiką, atsidavimą ir pačią krepšinio kultūrą. Jos smarkiai prisidėjo ir patarimais. Taip pat mes filmavome ir pačias treniruotes, rodydavome skirtumus tarp profesionalių krepšininkių greičių, judesių ir jaunimo, kokias klaidas daro“.
Strategas taip pat atviravo apie dėmesio trūkumą, kurio trūksta jaunosioms krepšininkėms. O jis yra gyvybiškai reikalingas.
„Esmė, jog dabar moterų krepšinis yra užmirštas, – aiškiai rėžė 50-ties specialistas. – Mes turime jaunimui parodyti dėmesį, imtis iniciatyvos, nes jos tikrai yra laukiamos. Merginoms dėmesys yra žymiai svarbesnis nei vaikinams, todėl tiek ir mes, kaip klubas, tiek ir savivaldybė turi rodyti pavyzdį ir sakyt, kad jaunosios sportininkės nėra užmirštos ir kad mes galime sudaryti visas sąlygas tobulėjimui. Ir tikrai turiu pasakyti, kad jaunosios merginos su dideliu noru eina į treniruotes, stovyklas“.
„Neptūno“ komandoje sutartis kol kas turi tik 5-ios žaidėjos, todėl vis dar vyksta intensyvios paieškos.
„Kalbant apie „Neptūno“ komandą, aš labai norėjau matyti savo komandoje Dalią Donskichytę ir Dominyką Paliulytę, kadangi su jomis esame dirbę ir jaunimo rinktinėse, – kalbėjo D.Ubartas. – Taip pat mūsų vykdomose treniruotėse atsirinksime tam tikrą skaičių sportininkių, kurias kviesime prisijungti prie „Neptūno“ moterų komandos artėjančiame sezone. Be to, ieškome pastiprinimo ir užsienyje ir esame nusižiūrėję mums tinkančią žaidėją, todėl šiuo metu vedama derybas. Svarbiausias tikslas man dabar – suformuoti komandą. Noriu geriau susipažinti su žaidėjomis, pamatyti jų savybes“.
Dalius Ubartas išskyrė ir didžiausias problemas, su kuriomis susiduria moterų krepšinis.
„Turbūt didžiausia problema moterų krepšinyje šiai dienai yra požiūris. Nemetu niekam akmens į daržą, bet finansavimas, lyginant moterų ir vyrų krepšinį Lietuvoje yra neadekvatus. Labai sunku padaryti kažką su minimaliu biudžetu. Aišku, aš nesakau, kad reiktų iš kažko dabar atimti ir kažkam permesti tuos pinigus, bet norėtųsi matyti skirtumus ateityje. Merginos aukoja ir laiką ir sveikatą žaisdamos, todėl kartais jaunos krepšininkės geriau pasirenka kitą kelią, nes nemato jokių perspektyvų krepšinyje. Aš asmeniškai noriu pakeisti tą mąstymą, kad moterų krepšinis yra neįdomus, todėl ir įkurėme „Oranžinio kamuolio“ organizaciją, bei darome treniruotes jauniesiems sportininkams“.