Darbas atliktas: „Medi“ pranokęs „Neptūnas“ – Čempionų lygos atkrintamosiose

2019.02.06

Klaipėdos „Neptūnas“ (8-6) dramatiškai prasmuko į FIBA Čempionų lygos atkrintamąsias. Kazio Maksvyčio kariauna ne tik namuose 83:73 (19:12, 24:21, 19:20, 21:20) įveikė Bairoito „Medi“ (5-9), bet ir sulaukė Strasbūro SIG pergalės Belgijoje.
FIBA Čempionų lygos aštuntfinalį Klaipėdos klubas pasiekė trečius metus iš eilės.
„Labai didelės emocijos, – apie patekimą į atkrintamąsias kalbėjo Kazys Maksvytis. – Gaila, kad ne viskas priklausė nuo mūsų, bet po to nesėkmių ruožo, kuomet nemažai dvikovų pralaimėjome susitikimų pabaigose, krepšinio dievai atsisuko ir kažkiek mums atidavė atgal.
Stebėjome mačą Belgijoje, pradėjome nuo pesimistinių nuotaikų, nes SIG atsilikimas siekė 4 taškus. Pratęsimo metu tiek mes, tiek žiūrovai labai džiaugiamės. Gavome šansą ir jį bandysime išnaudoti.“
Trečią vietą D grupėje užėmęs „Neptūnas“ savo varžovą aštuntfinalyje sužinos vasario 8-ąją, penktadienį, kuomet burtų ceremonijos metu klaipėdiečių lauks kažkuri iš antrąją vietą kitose grupėse užėmusi komanda – Bandirmos „Banvit“, Venecijos „Umana Reyer“ ir Jeruzalės „Hapoel“.
„Neptūnas“ jau dvikovos pradžioje šovė į priekį bei pirmaujančių vaidmenyje buvo viso mačo metu. Deivido Gailiaus tolimas metimas skrodė tinklelį ir klaipėdiečiai pirmojo ketvirčio pabaigoje įgijo dviženklį pranašumą – 19:9.
Solidžią gynybą demonstravę aikštelės šeimininkai per pirmąsias 10 minučių varžovus iš Bairoito suklysti privertė net 7 kartus.

Sėkmingą žaidimą tęsė ir antrajame kėlinyje. „Medi“ buvo priartėjus per 6 taškų atstumą (37:31), tačiau „Neptūnas“ po minutės pertraukėlės atliko spurtą 6:0 bei susigrąžino dviženklę persvarą.
K. Maksvyčio auklėtiniai varžovus per saugų atstumą laikė viso trečiojo ketvirčio metu. Lemiamame kėlinyje Lorenzo Williamsas pataikė du tolimus metimus taip ne tik pakėlęs persvarą iki 15 taškų (70:55), bet ir visą „Švyturio“ areną ant kojų.
Uostamiesčio ekipa užtikrintai užbaigė mačą bei reguliarųjį Čempionų lygos sezoną užbaigė iškovodama keturias pergales iš eilės.
„Pergalę lėmė energija ir koncentracija. Nuo dvikovos pradžios buvome motyvuoti, didžiąją dvikovos dalį kontroliavome mačą, susikrovėme persvarą ir ją išlaikėme“, – sakė „Neptūno“ treneris.
Kitą susitikimą uostamiesčio ekipa žais artėjantį šeštadienį, kuomet centrinėje „Betsafe–LKL“ turo dvikovoje išvykoje susikaus su Utenos „Juventus“.
„Neptūnas“: Tomas Delininkaitis 15 (3/5 trit.), Lorenzo Williamsas 13 (3/6 trit., 6 rez. perd.), Kyle’as Weaveris 12, Osvaldas Olisevičius 9, Jerai Grantas 8 (7 atk. kam.).
„Medi“: Ericas Mika 17, Gregoras Hrovatas 15, Adonis Thomasas 12.