Daug nervų pareikalavusioje kovoje – „Neptūno“ pergalė Alytuje

2022.04.09

Klaipėdos „Neptūnas“ (12/14) iškovojo pergalę prieš Alytaus „Dzūkiją“ (11/15) rezultatu 64:65 (13:19, 18:23, 20:14, 13:9). Antrajame kėlinyje uostamiesčio klubas turėjo 17 taškų persvarą, bet nesugebėjo jos išlaikyti ir leido varžovams sugrįžti į rungtynes, bet paskutinysis Alytaus ekipos metimas skriejo pro šalį, o klaipėdiečiai šventė sunkią pergalę.
Dvikovą geriau pradėjo šeimininkai, kurie turėjo 5 taškų pranašumą sužaidus 3 minutes (9:4). Vis dėlto „Neptūnas“ greitai atsilikimą nubraukė, o dar po kelių sėkmingų epizodų ir perėmė iniciatyvą į savo rankas. Didžiąją dalį taškų klaipėdiečiai pelnė dvitaškiais metimais, bet kėlinio pabaigoje D. Gailius pridėjo dar ir tolimą metimą (13:19).
Antrąjį ketvirtį „Neptūnas“ pradėjo puikiai. Varžovus puolimą ir toliau laikė surakintą po devyniais užraktais, o patys taranavo alytiškių baudos aikštelę (16:33). Vis dėlto po minutės pasitarimo į kovą Alytaus komanda grįžo. M. Lukauskio ir V. Čepukaičio duetas pridarė daug problemų „Neptūnui“, o deficitą šeimininkų ekipa ištirpdė akimirksniu (29:35). Kiek geriau kėlinio pabaigą pavyko užbaigti uostamiesčio ekipai, kuri po prieš ilgąją pertrauką susigrąžino dviženklį pranašumą (31:42).
Pirmoje dvikovos dalyje didžiausią galvos skausmą alytiškiams kėlė Klaipėdos bokštai – J. Jucikas ir B. Griciūnas. Abu jie fiksavo dviženklius skaičius taškų grafoje (12 ir 10 atitinkamai).
Didžiąją trečiojo kėlinio dalį D. Adomaičio auklėtiniai žaidimą kontroliavo ir priešininkų neprisileido, bet šio pabaigoje alytiškiai surengė spurtą ir atsilikimą sumažino iki kovinio (51:56).
Šeimininkų ekipa ir ketvirtajame kėlinyje alsavo „Neptūnui“ į nugarą. A. Jomantas perėmęs kamuolį pridėjo dvitaškį metimą ir iš svečių pranašumo liko vos 2 taškai (59:61). Lyderio vaidmens ėmėsi latvis T. Leimanis iš pradžių įmetė dvitaškį, o po to ir iškišo puikų perdavimą B. Griciūnui (59:65). Mini spurtu klaipėdiečiai savo varžovų nenokautavo, kurie surengė 5:0 spurtą (64:65). Chaotiškai klostėsi viena po kitos komandų atakos susitikimo pabaigoje: nei „Neptūnui“, nei „Dzūkijai“ nepavyko pelnyti taškų pusantros minutės. Paskutinį dvikovos metimą savo dispozicijoje turėjo R. Cvirkos auklėtiniai, bet D. Frye‘us tolimu metimu taškų pelnyti nepajėgė.
Klaipėdos „Neptūnas“: D. Gailius (5 atk.kam.) ir J. Jucikas – po 16, B. Griciūnas 12 (5 atk.kam.), M. Jogėla 9.  
Alytaus „Dzūkija“: M. Lukauskis 16 (6 atk.kam.), A. Aranitovič‘ius ir D. Frye‘us – po 10, A. Lapeta 9.