Dižono krepšininkų greitų atakų nesulaikęs „Neptūnas“ krito namuose

2019.10.23

Klaipėdos „Neptūnas“ (1-1) patyrė pirmąją nesėkmę šiame FIBA Čempionų lygos sezone. Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai namuose 75:89 (18:22, 10:22, 21:19, 26:26) nusileido Dižono JDA (2-0) krepšininkams iš Prancūzijos.
„Noriu pasveikinti Dižono komandą, – po pralaimėjimo sakė „Neptūno“ treneris. – JDA sužaidė tikrai geras rungtynes, vienas geriausių šiame sezone, kiek mums teko žiūrėti. Ypatingai puolime, su geru pataikymu, gerai vaikščiojo kamuolys.
Mes leidome jiems pasijausti gerai, nes neišnaudojome savo visų galimybių, ypatingai gynyboje, kai neišnaudojome pražangų. Leidome rezultatyviai užbaigti atakas, kurių turėjo nebūti. Tai kainavo labai daug taškų. Rezultatas galėjo būti kitoks, jei Dižono progas būtume nutraukę pražangomis.“
Priekyje klaipėdiečiai buvo tik rungtynių pradžioje – JDA įžaidėjas Davidas Holstonas pataikė dvitaškį, kuris svečius iš Prancūzijos išvedė į priekį – 15:16. Į duobę uostamiesčio krepšininkai įkrito antrajame ketvirtyje, per kurį iš toli pro šalį šaudę T.Rinkevičiaus auklėtiniai pelnė 10 taškų, o į ilgąją pertrauką nusinešė 16 taškų deficitą – 28:44.
„Pelnėme 10 taškų, tai ir buvo blogai, – apie antrąjį ketvirtį kalbėjo T.Rinkevičius. – Nepasakyčiau, kad turėjome blogas situacijas puolime. Reikėtų tvarkytis psichologiją. Turime nemažai gerų situacijų, bet jau ne pirmose rungtynėse pataikymo procentas nėra geras. Tai yra problema, nes susikurtų situacijų negalime išnaudoti.“
Trečiajame kėlinyje „Neptūno“ atsilikimas buvo pasiekęs rekordinę 21 taško ribą (33:54), tačiau tuomet prabilo Deividas Gailius. Puolėjas pataikė du tritaškius, pridėjo dvitaškį, o „Neptūnas“ priartėjo per 10 taškų – 46:56.
Darrinas Dorsey lemiamo ketvirčio viduryje įsmeigė eilinį šeimininkų tritaškį, nupjovusį „Neptūno“ deficitą iki vienaženklio (64:73). Vis dėlto greitų Dižono atakų nesulaikę klaipėdiečiai įsirašė pirmąjį pralaimėjimą šiame Čempionų lygos sezone.
„Ketvirtajame kėlinyje buvo gera ugnelė, kurios truko pirmoje pusėje, – sakė T.Rinkevičius. – Turime nemažai jaunimo, kuris žaidžia per daug susikaustęs. Tai atsiliepia sprendimuose. Blogi sprendimai, blogi perdavimai, blogi situacijos vertinimai. Kažkiek trukdo jaunystė. Kaip parodė antra pusė, ypač ketvirtas kėlinys, kad galime būti visai kitokia komanda.“
„Neptūno“ nesėkme pasibaigusiame mače neišgelbėjo ir solidus pataikymas iš toli – tikslą pasiekė 13 tritaškiu iš 32 (40,6 proc.).
Šeštadienį uostamiesčio krepšininkai vyks į Pasvalį, kur 16:30 val. „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynėse susikaus su „Pieno žvaigždėmis“.
„Neptūnas“: Gytis Masiulis 19 (4/7 trit.), Deividas Gailius 18 (3/8 trit.), Tomas Delininkaitis 9 (3/5 trit.), Darrinas Dorsey 8 (2/5 trit.).
JDA: Davidas Holstonas 19 (7 rez. perd.), Jeremy Leloupas 14, Rasheedas Sulaimonas 13.