Dramatiškoje rungtynių pabaigoje Šiauliuose – apmaudus „Neptūno“ pralaimėjimas

2022.12.06

Klaipėdos „Neptūnas“ nerezultatyvioje ir dramatiškoje kovoje nusileido Šiaulių „Šiauliams“ rezultatu 61:60 (16:22, 9:10, 20:10, 16:18). Rungtynių pabaigoje klaipėdiečiai dar pirmavo 7 taškais, bet prastai sužaistos dvi lemiamos minutės neleido iškovoti pergalės.

Susitikimo starte „Neptūnas“ taškus rinko po pikenrolo situacijų, kurias puikiai užbaiginėjo A. Wiley, pataikęs visus 4 mestus dvitaškius (9:14). Visgi šeimininkai surengę spurtą 7:0 išsiveržė į priekį (16:14). Bet savo atsakymą turėjo ir M. Brazio krepšininkai, kurie pelnė 8 taškus be atsako (16:22) ir varžovams pirmojo kėlinio paskutiniąsias 3 minutes neleido pelnyti taškų.

Antrojo kėlinio pradžioje klaipėdiečiai puikiai dirbo abejose aikštės pusėse: puolime taškai buvo renkami iš baudos aikštelės ribų, o gynyboje pirmuosius ketvirčio taškus šiauliečiai pelnė sužaidus 2:55. M. Jogėla pelnė dar du eilinius „Neptūno“ taškus, o svečių pranašumas šoktelėjo iki rekordinio (18:30). Nors per visą antrąjį kėlinį uostamiesčio klubas varžovams leido įmesti tik 9 taškus, bet ir patys antrojo kėlinio pabaigoje sustojo puolime, o tuo pasinaudoję A. Sireikos auklėtiniai prieš ilgąją pertrauką deficitą sumažino iki 7 (25:32).

Klaipėdos komandos pranašumas po dviejų kėlinių galėjo būti ir didesnis, bet buvo pataikytas vos 1 tolimas metimas iš 12 bandymų.

Trečiojo kėlinio pradžia nieko blogo nežadėjo klaipėdiečiams, o D. Gailius dar ir smeigė tolimą metimą, po kurio komandas skyrė 8 taškai (27:35). Bet per likusį ketvirčio laiką svečiai pelnė 7 taškus, o Šiaulių komanda atvirkščiai – atrado savo puolimą. Per trečiąjį kėlinį pelnė 20 taškų, kai „Neptūnas“ tik 10. Prieš lemiamas 10 minučių komandas skyrė 3 taškai (45:42).

Uostamiesčio klubas ketvirtąjį kėlinį pradėjo kiek apsnūdęs, bet du M. Jogėlos ir vienas M. Vaitkaus tritaškis grąžino svečiams 5 taškų persvarą (46:51). Komandos ir toliau keitėsi sėkmingomis atakomis, bet šįkart iš toli taikliau atakavo klaipėdiečiai, o iš baudos aikštelės taškus rinko šiauliečiai. Prametęs 4 baudų metimus iš eilės savo klaidą A. Wiley ištaissė galingu dėjimu, po kurio Klaipėdos komandos pranašumas tapo 4 taškai (52:56). Kitoje aikštės pusėje M. Brazio auklėtinai apsigynė nuo varžovų atakos, o dar du taškus pridėjo D. Gailius (52:58). Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 1:30, greitoje atakoje P. Danusevičius pelnė 2 taškus, o „Neptūno“ persvara ištirpo iki minimalaus (59:60). Kaip ir visų rungtynių metu, taip ir susitikimo pabaigoje komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus. Rezultatą galiausiai išlygino D. Sabeckis, realizavęs 1 baudos metimą iš dviejų. Savo ataką rengę klaipėdiečiai suklydo, o kitoje aikštės pusėje, J. Zohore po netaiklaus komandos draugo metimo kamuolį atkovojo puolime, išprovokavo varžovo pražangą ir stojo mesti baudų metimų. Pataikęs pirmąją, tyčia prametė antrąją, o laiko uostamiesčio ekipai surengti savo ataką nebeliko.

Klaipėdos „Neptūnas“: M. Jogėla 17 (6 atk.kam.), D. Gailius 15 (6 atk.kam.), A. Wiley 13 (15 atk.kam, 3 blk.).

Šiaulių „Šiauliai“: P. Danusevičius (16 atk.kam.) ir A. Urbutis – po 12, J. Zohore 11 (5 atk.kam.), M. Varnas 9.