Duško Ivanovičių pranokęs Kazys Maksvytis: „Smagu laimėti prieš garsų trenerį ir gerą komandą“

2018.10.17

Klaipėdos „Neptūnas“ banga per keturias dienas užliejo du galingus varžovus – sekmadienį išvykoje 75:60 pranoko Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą Kauno „Žalgirį“, o šiandien namuose 78:63 davė pamokų garsiojo Duško Ivanovičiaus diriguojamam Stambulo „Bešiktaš“ klubui.
Tai buvo pirmoji uostamiesčio ekipos pergalė FIBA Čempionų lygoje. „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis džiaugėsi auklėtinių demonstruota gynyba, kuri tampa šio sezono ginklu, padėjusiu įveikti ir vieną iš grupės favoričių.
„Garsus treneris, smagu laimėti, – apie įveiktą varžovą kalbėjo K. Maksvytis. – Esu su juo susidūręs ir anksčiau, kai jis vadovavo Maskvos srities „Chimki“ ekipai, o aš – Panevėžio „Lietkabeliui“. Tuomet abu kartus pralaimėjome. Vis dėlto tiek aš, tiek komanda džiaugiasi, kad laimėjome prieš stiprų trenerį ir gerą klubą.“
„Žaidžiame su tais ginklais, kuriuos turime, – apie solidžią komandos gynybą kalbėjo „Neptūno“ strategas. – Jei matome, kad tai pasiteisina ir veikia, tai tai naudosime ir toliau, jei tie ginklai neužstrigs.“
– Treneri, Jūsų mintys apie rungtynes?
– Džiaugiamės pasiekę pergalę. Kalbėjome prieš rungtynes, kad du pralaimėjimai paeiliui būtų skaudoka. Laimėjome prieš gerą komandą – gerai pasiruošėme dvikovai, o žaidėjai gerai vykdė rungtynių planą.
Šiek tiek išmušė iš vėžių žinios, kad Paulius Dambrauskas rytinio pamėtimo metu gavo čiurnos traumą. Tą sužinojome tik po pietų, tad neturėjome laiko pasiruošti treniruočių metu. Bandėme išlaviruoti iš situacijos, kartais strigome, nelabai pavyko kamuolį įžaisti, bet visi žaidėjai davė geras pastangas.
– Suklydote 16 klaidų, kas tai lėmė?
– Viena grupė klaidų buvo, kai nesugebėjome įžaisti kamuolį. Kita grupė klaidų, kai nesugebėdavome tinkamai išsimesti kamuolį iš užribio. Ties tuo dirbame treniruotėse, atrodo, kad turėtume jų daryti mažiau. Tai mums trukdė geriau atsiplėšti nuo varžovų.
– Ar stebina toks aukštaūgių žaidimas?
– Šį sezoną mūsų aukštaūgiai žaidžia labai gerai. Tiek vidurio puolėjai, tiek sunkieji kraštai. Jei ne vienas, tai kitas iššauna. Jie puikiai pildo vienas kitą, nes yra gana skirtingi. Duok Dieve, kad aukštaūgiai taip žaistų visą sezoną. Matome, kad turime čia pranašumą.
– Kas lėmė, kad rungtynių pabaigoje pranašumas nuo 20 taškų ištirpo iki 8?
– Tai buvo vienas blogesnių dalykų šiandien, nes taškų persvara yra svarbus dalykas. Gerai gynėmės trečiajame kėlinyje bei ketvirto pradžioje. Gal tuomet pavargome, perlaikėme kamuolį. Varžovai mus baudė greitame ir ankstyvame puolime, tiesiog persivarydavo kamuolį ir pelnydavo lengvus taškus. Nusiraminome ir laimėjome.
– Kaip pavyko trečiajame kėlinyje spurtuoti 16:2 ir perlaužti rungtynes?
– Turėjome gana neblogą planą, o žaidėjai jį gerai vykdė. Trečiajame kėlinyje krepšininkai aukojosi, prasižengdavo, kuomet to reikėdavo. Kaip ir praeitame mače, mes leidome gana aukštą ir gynybinį penketą. Tai jau kelintą kartą mums pasiteisina.
– Ar komanda užsikūrė po pergalės prieš „Žalgirį“?
– Manau, kad jaučiasi emocinis fonas. Jei lyginti kokybės santykį, tai su „Žalgiriu“ šiek tiek geriau žaidėme. Tuomet darėme mažiau klaidų gynyboje, mažiau taktinių klaidų. Tikrai, tai buvo dvejos solidžios rungtynės paeiliui, tuo reikia džiaugtis.
– Kiek rimta yra Pauliaus Dambrausko trauma?
– Iš pirmo vaizdo atrodo, kad nedidelė čiurnos trauma. Jis tikrai negalėjo žaisti, tikimės, kad kitose galės. Tokios traumos yra labai keistos.
– Ar Laurynas Beliauskas pateisino lūkesčius su netikėtai išaugusiomis minutėmis?
– Jis buvo įmestas į ugnį. Laurynas yra labiau antras numeris – geriau jaučiasi, kai žaidžia atakuojančio gynėjo pozicijoje. Šiandien gynyboje pora taktinių klaidelių padarė, bet jis vasarą didžiulį darbą ir gerai pasiruošė sezonui, galvoju, kad jis dar sulauks savo šansų. Šiandien jam buvo vidutinės rungtynės – nei geros, nei blogos, bet tikiu, kad ateityje laukia geri mačai.
– Ar paskutinėje atakoje reikėjo paraginti, kad Kyle‘as Weaveris atliktų metimą?
– Na, reikėjo, bet kamuolys buvo tiek Lorenzo Williamso, tiek K. Weaverio rankose. Jie gal galvojo, kad užtenka persvaros, tačiau šiame turnyre jo dar gali prireikti. Ką gali žinoti, gal taškų pranašumas su „Bešiktaš“ lems mūsų vietą grupėje ar patekimą į kitą etapą. Po rungtynių pasakėme, kad bent Čempionų lygoje visada reikia atakuoti krepšį.