Dublerių treneris: „Jaunieji žaidėjai stipriai pažengė į priekį ir įsiliejo į vyrų krepšinį“

2019.01.25
Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonas persivertė į antrąją pusę, o trečiąjį pirmenybių ratą Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ pradės jau šiandien, kuomet namuose priims „Šilutės“ krepšininkus.
Antroje reguliaraus sezono pusėje klaipėdiečiai kausis tarp stipriausių komandų aštuntuko. Šiuo metu uostamiesčio ekipa per 28 mačus yra iškovojusi 16 pergalių bei čempionate žygiuoja 7-oje pozicijoje, nuo 3-osios vietos atsilikdama vos per vieną pergalę.
„Visada norisi geriau, tačiau, žinant mūsų situaciją, rezultatas pirmoje sezono pusėje nėra blogas, – tinklalapiui „bcklaipeda.lt“ sake Klaipėdos komandos treneris Tomas Gaidamavičius. – Mūsų komanda yra jauna, o pirmoje sezono pusėje ją dar stipriai kamavo traumos ir ligos. Dažnai būdavo sunku surinkti dvylika žaidėjų rungtynėms ar treniruotėms.
Praėjęs pusmetis buvo sunkus, dėl ko ir turėjome įdomių pralaimėjimų. Vis dėlto nuo trečios vietos šiuo metu mus skiria vos viena pergalė, tad rezultatas nėra blogas. Žinoma, norime ir tikimės kilti aukštyn.“
„Neptūnas-Akvaservis“ strategas T. Gaidamavičius tinklalapiui „bcklaipeda.lt“ pasidalino mintimis apie pirmąją sezono dalį, ūgtelėjusį jaunimą, džiuginančius ir nerimą keliančius dalykus.
– Ar krepšininkų patirties stoka ir traumų gausa labiausiai lėmė tokį žaidimo bangavimą?
– Aš taip manau. Traumos mus kirto per svarbias pozicijas – kapitono Deivido Anužio neturėjome beveik puse sezono, jis žaidė gal tik mėnesį. Vytautas Šarakauskas ne visada galėjo rungtyniauti dėl savo darbo. Erikas Kubilius yra vienas pagrindinių mūsų žaidėjų, bet irgi turėjo nosies traumą, kuri buvo lūžusi. Tai yra pagrindiniai žaidėjai, be jų mes likome su jaunais krepšininkais, iš kurių net penki dar net nėra studentai, jie eina į mokyklą.
Atsižvelgiant į aplinkybes, tai rezultatas yra dėsningas ir neblogas. Labiausiai džiaugiuosi dėl jaunųjų žaidėjų, kurie per pusmetį stipriai pažengė į priekį, kokie jie atėjo vasarą ir kokie jie yra dabar. Jaunųjų krepšininkų ūgtelėjimas matomas plika akimi. Jie įsiliejo į vyrų krepšinį, pradeda skaityti situacijas. Aš, kaip treneris, galiu jiems uždėti pliusiuką, nes kai kurie tikrai patobulėjo ir, galime sakyti, pasiekė NKL lygį.
– Kaip į komandą sekasi įsilieti Rokui Gadiliauskui, kuris prie ekipos prisijungė prieš mėnesį?
– Kas liečia puolimą, tai Rokui sekasi neblogai, tačiau jam dar reikia dirbti ties gynyba. Jis mums padeda, po truputį įsilieja į komandą. Roko fizinės galimybės nėra superinės, bet žmogus stengiasi ir duoda energijos. Jis mums padeda nemažai.
– Kokį įspūdį palieka Tadas Pažėra, kuris būna kviečiamas treniruotis ir su pagrindine komanda?
– Žaidimo organizavimo staigiai neišauginsi, tačiau Tadas mažais žingsniais po truputį eina į priekį. Jam nėra problemų su atakavimu, išpildymu, taškų rinkimu. Visada reikia kažką tobulinti, bet šiuo atveju labiausiai dirbti reikia su atakų organizavimu. Reikia pripažinti, kad maža žingsnį ties šiuo aspektu jis jau žengė.
Tadui dar reiktų patobulėti ties komandine gynyba. Žinoma, jam dar tik 20 metų, tad viskas prieš akis, tiesiog reikia toliau tęsti darbą.
– Kaip vertinate tai, kad įpusėjus sezonui čempionato komandos išskiriamos į dvi grupes?
– Tame nėra kažko labai blogo, tačiau man tokia sistema nėra prie širdies. Ar ta antroji grupė dabar yra daug silpnesnė už pirmąją? Nemanau. Galvoju, kad per atkrintamąsias visko gali būti. Jonava, Mažeikiai, „Žalgirio“ dubleriai, Gargždai, Tauragė.. tai stiprios komandos. Manau, kad būtų logiškiau, jei reguliariajame sezone būtų trijų ratų sistema, o visos komandos žaistų tarpusavyje, kaip ir per pirmuosius du ratus.
Reikia pabrėžti, kad šį sezoną lyga yra labai įdomi. Nuo pirmos iki 15 komandos – jos gali nustebinti per atkrintamąsias. Tuomet tas išskyrimas į dvi grupes nelabai ką reiškia. Pernai matėsi du aiškūs lyderiai – Šakių „Vytis“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Jie matosi ir šiemet, tačiau nebėra tokie neįveikiami.
Lyga išties yra įdomi. Ruošiamės rungtynėms ir auklėtiniams sakau, kad laukia stiprus varžovas. Tuomet pats susimąstau, kad tą sakau prieš daugelį mačų, nors lentelė galbūt rodo kitaip. Juokinga situacija, bet tokia šiemet yra lyga – daug stiprių ir panašaus lygio ekipų.
– Kiek komandai prideda į rikiuotę sugrįžęs Deividas Anužis?
– Jis mums yra labai svarbus, ypatingai žaidimo organizavime. Fiziškai jis lyg jau atsigavęs, bet dar ne psichologiškai. Jam dar trūksta aštrumo, galbūt jis dar prisibijo, bet tai normalu, nes buvo ilgą laiką buvo nežaidęs. Deividas duoda daug naudos, duok Dieve, kad išliktų sveikas, tuomet ateityje sulauksime dar daugiau naudos.
– Ką komandos žaidime matote labiausiai taisytino?
– Tobulumui ribų nėra. Mes dirbame ir einame į priekį tiek gynyboje, tiek puolime. Bet reikia pripažinti, kad turime problemų su nusiteikimu. Laimime prieš Gargždus, kitą dieną žaidžiame Joniškyje, atrodo, kad viskas tvarkoje, tačiau jauni žaidėjai prie persvaros pasijunta, kad gali lengvai laimėti rungtynes. Tai nedovanotina. Truputį paleidžiame kontrolę, atsipalaiduojame, o tokiu atveju varžovus pagauti tampa labai sunku.
Ties tuo privalome dirbti. Žinoma, patirtis daro savo, bet žaidėjai privalo dirbti su savimi, su savo galva. Treneris gali šnekėti kiek nori, bet jis juk nežino, ką krepšininkas galvoja namuose. Treneris gali kažką sakyti, bet tai nebūtinai paveiks žaidėjus.
Krepšininkai turi asmeniškai save ruošti, nusiteikti mačui, pergalvoti rungtynių planą. Jaunimui to trūksta, tikiuosi, kad tai ateis su patirtimi, tuomet labiau pradės vertinti savo darbą.
– Ar dabar visi yra sveiki ir pasirengę žaisti?
– Šiuo metu neišbrendame iš ligų. Serga Herkus Kumpys ir Arijus Adomauskas, o Jonui Dumašiui skilęs pirštas. Treneriai irgi truputį serga. Iš bėdų neišlipame, bet viskas normalu, kiekviena komanda sprendžia savo reikalus. Kiek tenka girdėti, tai pas kitas komandas problemos yra panašios.
– Artėjančius du savaitgalius klaipėdiečiai žais sekmadieniais, vietoj įprastų šeštadienių. Ar toks pasikeitimas komandai yra pliusas, ar minusas?
– Sunku pasakyti, pažiūrėsime, nes taip bus pirmą kartą. Galbūt kažkiek lengviau, nes neteks žaisti dvi dienas iš eilės, tai yra privalumas jėgų atstatymo ir rungtynių pasiruošimo atžvilgiu. Kitą vertus, galbūt pasikeitusi rutina išmuš iš vėžių? Pamatysime jau greitai.