„Dzūkiją“ pagyręs K. Maksvytis: „Tai darbinė ir sunki pergalė“

2019.04.18

Klaipėdos „Neptūnas“ įtemptame trileryje namuose 70:68 palaužė Alytaus „Dzūkiją“ bei taip susigrąžino antrąją vietą „Betsafe–LKL“ čempionate. Tai buvo jau trečioji Kazio Maksvyčio auklėtinių pergalė iš eilės.
Didžiąją dvikovos dalį atsiliekančiųjų vaidmenyje buvę klaipėdiečiai mačą perlaužė rungtynių pabaigoje, kuomet pradėjo keistis ginamaisiais, o tai leido spurtuoti 7:0.
„Darbinė ir sunki pergalė, – po pergalės sakė „Neptūno“ treneris K. Maksvytis. – Didžiąją rungtynių dalį atsilikinėjome. Iš vienos pusės nėra smagu, kad į dvikovą atėjome ne tokie kovingi, kokie buvo „Dzūkijos“ krepšininkai.
Iš kitos pusės, tai dzūkai parodė savo tikrąjį veidą – kaip jie kovojo, kokį kontaktą jie mums davė. Džiugu, kad gal ir vėlai, bet mums pavyko pakeisti rungtynių tėkmę.
Gavosi darbinės ir gražios rungtynės. Noriu padėkoti susirinkusiems žiūrovams, manau, kad jiems turėjo būti įdomus mačas.“

– Kaip pavyko perlaužti rungtynes?
– Jei pastebėjote, tai gale pradėjome keistis ginamaisiais. Išleidome aukštesnį penketą su Džiugu Slavinsku, Laurynu Dambrausku ir Laimonu Kisieliumi. Varžovai prieš juos strigo. Žinoma, pavyko pasinaudoti tuo, kad nebuvome išsibaudavę, tad galėjome pakelti savo agresyvumo lygį. To truko pirmuose trijuose kėliniuose.
– Ar komandą papildomai įkvėpė vakarykštis „Ryto“ pralaimėjimas?
– Tikrai ilgai šnekėjomės, kad dabar viskas priklauso nuo mūsų. Visų antra, „Ryto“ pralaimėjimas yra pavyzdys, kad „Betsafe–LKL“ reikia žaisti su visais ir negalime barstyti taškų. Šiandien buvo tikrai sunki kova.
– Šiandien pavyko laimėti kovą dėl atšokusių kamuolių prieš stiprią komandą, kiek tai buvo svarbu?
– Akcentavome, kad tai geriausiai dėl kamuolių kovojanti lygos komanda. Laimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių puolime, nors jų varžovai nusiėmė daugokai – 13. Nemažai skaitosi jau iki 10, o mes nuėmėme dar daugiau – 16.
Tai mus gelbėjo, bet labiausiai žudė klaidos, kurias provokavo „Dzūkija“ su savo fiziškumu ir agresyviu žaidimu.