Emocingame mūšyje Pasvalyje – į pergalių kelią sugrįžęs „Neptūnas“

2019.10.26

Klaipėdos „Neptūnas“ (3-4) nutraukė keturių pralaimėjimų seriją „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai Pasvalyje 86:77 (23:24, 19:12, 23:12, 21:27) pranoko Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (2-5).
Dvikovoje registruotas nebuvo Deividas Gailius, kurį iš rikiuotės išėmė virusas. Sėkmingai puolėją startiniame penkete pakeitė jaunasis Matas Jogėla, jau per pirmuosius du kėlinius pelnęs 10 taškų.
„Neptūną“ pradžioje stabdė greitos vidurio puolėjų pražangos. Vis dėlto per antrąjį ketvirtį klaipėdiečiai pademonstravo solidžią gynybą bei į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 42:36.
Gytis Masiulis ir Žygimantas Janavičius smeigė po tritaškį, o 12:4 spurtavęs „Neptūnas“ įgijo dviženklį pranašumą – 54:40.
Ketvirtąjį kėlinį Andre Williamsonas pradėjo dvitaškiu, pakėlusiu svečių persvarą iki 17 taškų. Vis dėlto amerikietis greitai užsidirbo penktąją pražangą, tuo pasinaudojusios „Pieno žvaigždės“ ėmė spurtuoti.
„Neptūnas“ penkių minučių atkarpą pralaimėjo net 0:16, o taškų badą nutraukė tolimas Tomo Delininkaičio šūvis, po kelių akimirkų tritaškį pridėjo ir Ž.Janavičius – 73:66.
Rungtynių pabaigoje iš aikštelės išvarytas buvo T.Delininkaitis, kuris trečiajame kėlinyje buvo nubaustas nesportine pražanga, o mačo pabaigoje – technine, kuri kainavo jam kelionę į rūbinę. Mačo pabaigoje dėl išnaudoto pražangų limito nebaigė ir Osvaldas Olisevičius bei Simas Galdikas.
Po Laimono Kisieliaus tritaškio „Pieno žvaigždės“ buvo priartėjusios per tašką (76:75), tačiau tolimu metimu atsakė ir Gytis Masiulis. Kitoje atakoje G.Masiulis bloku pavaišino Pasvalio ekipos įžaidėją Dominyką Domarką bei tapo dvikovos herojumi.
Antradienį klaipėdiečių laukia FIBA Čempionų lygos mūšis Salonikuose prieš PAOK. Dvikovos pradžia – 19.30 val.
„Neptūnas“: Gytis Masiulis 14 (10 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 13 (9 rez. perd.), Osvaldas Olisevičius 12, Andre Williamsonas ir Tomas Delininkaitis – po 11, Matas Jogėla 10.
„Pieno žvaigždės“: Paulius Petrilevičius 24, Johnas Gillonas 13, Miha Lapornikas 11, Arvydas Šikšnius 10.