Fantastišką ketvirtąjį kėlinį sužaidęs „Neptūnas“ galiausiai patyrė pralaimėjimą Kaune

2022.05.02

Klaipėdos „Neptūnas“ „Betsafe-LKL“ pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse užkūrė tikrą pirtį Kauno „Žalgirio“ komandai, bet susitikimo pabaigoje patyrė pralaimėjimą rezultatu 92:88 (22:17, 26:23, 28:14, 16:34). 18 taškų ketvirtąjį kėlinį laimėję klaipėdiečiai buvo arti pergalės, bet šaltakraujiškiau lemiamus epizodus sužaidę kauniečiai atsilaikė.

Agresyviai rungtynes pradėję klaipėdiečiai pirmavo 4:6, bet Kauno ekipa surengė spurtą 9:0, po kurio D. Adomaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Į aikštę mestas D.Gailius uostamiesčio ekipai pelnė 6 taškus iš eilės ir išlygino susitikimo rezultatą (15:15). Kėlinio pabaigoje kauniečiai pelnė 5 taškus be atsako.

Antrajame ketvirtyje „Neptūnui“ niekaip nepavyko stabdyti K. Lukošiūno, kuris tempė „Žalgirį“ į priekį. Visgi atsakas jam buvo D. Gailius. Pirmasis per du kėlinius pelnė 17, o antrasis – 14. Vis dėlto pirmosios 20 rungtynių minučių buvo sėkmingesnės šeimininkams. Jie turėjo 8 taškų persvarą (48:40).

Po ilgosios pertraukos Kauno ekipa dideliais žingsniais pradėjo bėgti į priekį. Kauniečiai buvo pranašesni beveik visose 50/50 dvikovose, geriau kovojo dėl antrųjų kamuolių, kuriuos vertė lengvais antrųjų šansų taškais. Pralaimėjęs trečiąjį kėlinį 28:14, „Neptūnas“ prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą turėjo 22 taškų deficitą (76:54).

Nors kažkam ir galėjo atrodyti, jog D. Adomaičio auklėtiniai kelia baltą vėliavą, bet tik ne trenerio komandai. Per minutę ir 30 sekundžių svečiai pelnė 10 taškų be atsako ir atsilikimą sumažino iki 12 (76:64). Sėkmingą atkarpą ir toliau tęsė klaipėdiečiai – D. Gailius taikliu tolimu metimu priartino savo ekipą iki 7 taškų (78:71), tačiau J. Nebo atsakė 4 taškais, K. Lukošiūnas pridėjo tritaškį ir sugrąžino dviženklį pranašumą kauniečiams (85:71). Bet ir vėl K. Maksvyčio komandai sulaužyti stuburo savo varžovams nepavyko, kurie spurtavo 7:0 (85:78), o K. Maksvytis buvo priverstas imti minutės pertraukėlę. Po jos dar 5 taškus iš eilės pelnė klaipėdiečiai, o atsilikimas tapo vos 2 (85:83). L. Lekavičius paliktas visiškai vienas pelnė 2 taškus (87:83). Klaipėdos komandai nepavyko užpulti, o L. Lekavičius realizavo tik vieną baudos metimą. Likus žaisti 11 sekundžių D. Gailius pataikė sunkų tritaškį metimą, o kauniečiai degino dar vieną minutės pertraukėlę. Dar sykį prie baudų metimų linijos stojo Lekavičius ir dar sykį pataikė tik vieną baudos metimą. Savo ataką rengęs „Neptūnas“ nespėjo išmesti metimo, o prasižengta buvo prieš D. Gailių. Jis pirmąjį baudos metimą pataikė, antrą tyčia prametė, bet klaipėdiečiams atkovoti kamuolio nepavyko. E. Ulanovas pataikęs abu baudų metimus rungtynes uždarė.

Klaipėdos „Neptūnas“: D. Gailius 23, J. Jucikas 14, Ž. Janavičius (11 rez.perd.) ir N. Mineikis – po 12, E. Želionis 9 (9 atk.kam, 5 rez.perd.), B. Griciūnas 8.

Kauno „Žalgiris“: K. Lukošiūnas 23, T. Cavanaugh‘o (7 atk.kam.) ir E. Ulanovas (9 atk.kam.) – po 14, J. Nebo 12, A. Milaknis ir L. Lekavičius (6 rez.perd.) – po 10.