G.Masiulio traukiamas „Neptūnas“ pergalingai pradėjo KMT ketvirtfinalį

2019.11.27

Klaipėdos „Neptūnas“ pergale startavo Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio etape. Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai svečiuose 92:89 (29:23, 28:28, 21:21, 17:14) pranoko Alytaus „Sintek-Dzūkija“ krepšininkus bei prieš susitikimą Klaipėdoje įgijo 3 taškų pranašumą.
Atsakomosios rungtynės uostamiestyje vyks vasario 11-ąją. Geresnį taškų santykį serijoje turėsianti ekipa pateks į KMT finalo ketvertą.
Alytuje vykęs mačas tapo dviejų krepšininkų taškų lenktynėmis. „Neptūno“ gretose blizgėjęs Gytis Masiulis vien per pirmąją susitikimo dalį pelnė 22 taškus, o susitikimą baigė turėdamas 32 taškus (3/6 dvit., 6/11 trit., 8/8 baud.), 4 kamuolius, 2 blokuotus metimus bei 31 naudingumo balą.
Klaipėdiečiams sulaikyti nepavyko „Dzūkija“ lyderio Chauncey Collinso, irgi pelniusio 32 taškus (6.9 dvit., 6/13 trit., 2/6 baud.).
„Neptūnas“ rungtynes pradėjo pataikydamas pirmuosius 10 tolimų metimų, o pirmąjį tritaškį Klaipėdos ekipa prametė įpusėjus antrajam ketvirčiui, kuomet tikslo nepasiekė Deivido Gailiaus šūvis iš toli.
Nors Gytis Masiulis per pirmąjį mačo dalį pataikė 4 tolimus metimus ir surinko 22 taškus, tačiau „Neptūnas“ į ilgąją pertrauką nusinešė vos 6 taškų persvarą – 57:51.
Svečiai iš uostamiesčio trečiajame ketvirtyje buvo pabėgę per dviženklį pranašumą, tačiau iki „Dzūkija“ spurtavo 9:0 bei sugrįžo į rungtynes 76:72.
Likus 3 minutėms iki rungtynių pabaigos rezultatas buvo lygus 82:82, o vaizdu aikštelėje nepatenkintas T.Rinkevičius paprašė minutės pertraukėlės. Kitoje atakoje Žygimantas Janavičius prasiveržęs įvertė metimą iš po krepšio.
Džiugas Slavinskas dvikovos pabaigoje įspūdingai blokavo Ch.Collinsą metimą, bet amerikietis po kelių akimirkų pataikė dar vieną tolimą metimą, kuris „Neptūno“ persvarą prikirpo iki minimalios (90:89). T.Sedekerskis atsakė dvitaškiu, o lemiamas „Sintek-Dzūkija“ išpuolis buvo nesėkmingas.
Pergale pažymėta mače „Neptūnas“ realizavo 14 tolimų metimų iš 27 (51 proc.). bei atliko 26 rezultatyvius perdavimus, kai varžovų komanda – 13.
Kitas rungtynes uostamiesčio krepšininkai žais gruodžio 1-ąją, sekmadienį, kuomet „Betsafe–LKL“ rungtynėse Kaune susitiks su „Žalgiriu“. Mačo pradžia – 17 val.
„Neptūnas“: Gytis Masiulis 32 (6/11 trit.), Tadas Sedekerskis 11, Žygimantas Janavičius 10 (9 rez. perd.), Andre Williamsonas 8.
„Sintek-Dzūkija“: Chauncey Collinsas 32 (6/13 trit.), Artūras Jomantas, Adrianas Bowie ir Egidijus Dimša – po 12.