Galingai finišavęs „Neptūnas“ išsivežė pergalę iš Pasvalio

2019.04.06

Klaipėdos „Neptūnas“ (21-7) į pergalių kelią sugrįžo Pasvalyje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai rungtynes Aukštaitijoje uždarė spurtu 16:0 bei taip revanšavosi „Pieno žvaigždėms“ (16-12) už pastaruosius du pralaimėjimus uostamiestyje – 85:75 (18:24, 30:23, 16:14, 21:9).
„Tai buvo sunkios rungtynės, kaip ir tikėjomės, – po pergalės Pasvalyje sakė K. Maksvytis. – Pergalės tikėjausi, ruošėmės rungtynėms, bet netikėjau, kad dėl jos teks taip ilgai kovoti.
Berods likus 5 minutėms dar buvo -6 taškai. Sakyčiau, kad mačo rezultatas neatspindi realios kovos aikštelėje, nes „Pieno žvaigždės“ tikrai gerai žaidė.“
Ketvirtojo kėlinio viduryje „Pieno žvaigždžių“ legionierius iš Nyderlandų bei rezultatyviausias lygos žaidėjas Yannickas Franke pataikė tritaškį su pražanga, leidusi aikštelės šeimininkams įgyti 6 taškų persvarą – 69:75.
Vis dėlto „Neptūnas“ anksčiau laiko ginklų nesudėjo bei dvikovą užbaigė įspūdingu spurtu 16:0. Per šią atkarpą Gytis Masiulis pelnė 7 taškus, iš viso surinko 21 tašką ir pakartojo asmeninį karjeros rezultatyvumo rekordą.
„Laimėjome tada, kai susitvarkėme gynybą, – pergalės akcentus dėstė K. Maksvytis. – Kai gerai susigini prieš Pasvalio komandą, tuomet nėra taškų greitajame puolime. Reikia gerai apsiginti vienas prieš vieną situacijose, kai jie susikuria pranašumą. Dar yra antrieji šansai.
Kai šitą sutvarkėme, patys gavome greito puolimo šansų, turėjome progų užpulti. Džiaugiuosi darbine pergale.“
Klaipėdiečiai pirmajame ketvirtyje vienu metu turėjo 9 taškų deficitą, tačiau per antrąjį kėlinį surinko 30 taškų bei į ilgąją pertrauką nusinešė minimalų pranašumą – 48:47.

Trečiajame kėlinyje „Neptūnas“ neteko Tomo Delininkaičio – pirmiausia susilaukęs nesportinės, o vėliau ir techninės pražangos gynėjas buvo išsiųstas į rūbinę.
Nors K. Maksvyčio kariauna po 6 iš eilės G. Masiulio taškų pirmavo 54:47, tačiau „Pieno žvaigždės“ per 5 minučių atkarpą pataikė 5 tritaškius bei prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 64:66.
„Dar to pilno vaizdo nėra, – apie komandą be Kyle‘o Weaverio sakė K. Maksvytis. – Yra tai, ko mes tikėjomės, gal kažkiek kokybės trūksta, bet yra energija, yra azartas, yra daugiau noro. Šiandien pavyko laimėti, nežinau, kaip bus ateityje.“
Uostamiesčio ekipa kitą susitikimą žais jau artėjantį trečiadienį, kuomet namuose priims Vilniaus „Ryto“ krepšininkus.
„Neptūnas“: Gytis Masiulis 21 (7/10 dvit.), Deividas Gailius 15 (2/2 trit., 6 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 13 (3/5 trit.), Džiugas Slavinskas (10 atk. kam.) ir Lorenzo Williamsas – po 9.
„Pieno žvaigždės“: Jay Threattas 22, Yannickas Franke 21, Žygimantas Skučas 10.