Galingas trečiasis kėlinys nulėmė „Neptūno“ pergalę Vilniuje

2021.12.17

Klaipėdos „Neptūnas“ iškovojo solidžią pergalę Vilniuje, kur nugalėjo „Kibirkšties-VKM“ komandą rezultatu 76:96 (18:19, 21:26, 15:27, 22:24)
Rungtynes geriau pradėjo „Neptūnas“, o po Agnės Černeckytės tritaškio metimo Klaipėdos ekipos pranašumas išaugo iki 7 (4:11). Viso kėlinio metu rungtynes kontroliavo Andros Gabalytės kariauna, tačiau per paskutines 2 minutes ir 30 sekundžių vilnietės surengė 10:0 spurtą ir deficitą panaikino iki minimalaus (18:19).
Antrajame kėlinyje, visų susirinkusiųjų nuostabai, „Kibirkštis-VKM“ persvėrė rezultatą savo naudai (26:25). Vis dėlto gavusios pylos nuo trenerės, klaipėdietės susiėmė ir gynyboje ir puolime: per 7 antrojo ketvirčio minutes pelnė 20 taškų, ir atstatė 6 taškų pranašumą prieš ilgąją pertrauką (39:45).
Trečiajame kėlinyje „Neptūnas“ pradėjo įrodinėti rungtynių favorito statusą. Po Dalios Donskichytės taiklaus dvitaškio metimo uostamiesčio ekipa įgijo 16 taškų persvarą (51:67). Šiame ketvirtyje į priekį Klaipėdos komandą vedė D. Donskichytė ir Savannah Plentovich, abi pelniusios po 8 taškus.
Lemiamo kėlinio pradžioje A. Černeckytė smeigė tritaškį metimą, o jos komandos pranašumas šoktelėjo iki 21 (54:75). Bet tada prasidėjo Lietuvos vicečempionių klaidos, kuriųjos padarė 3 iš eilės, o tuo pasinaudojo vilnietės, pelniusios 6 taškus be atsako. Po A.Gabalytės minutės pertraukėlės, klaipėdietės susiėmė ir nors pranašumas žymiai nepadidėjo, bet to pergalei pakako.
Klaipėdietės savo varžoves privertė padaryti net 40 klaidų šiame susitikime.
Klaipėdos „Neptūnas“: Agnė Černeckytė 24 (5 per.kam), Ligita Tamutytė 21 (9 atk.kam, 5 rez.perd), Savanaah Plentovich 18 (5 rez.perd, 5 atk.kam, 7 per.kam), Dalia Donskichytė 14 (7 atk.kam, 7 rez.perd, 7 per.kam).
Vilniaus „Kibirkštis-VKM“: Amalija Pašajevaitė 18 (7 atk.kam, 17 kld.), Sintija Aukštikalnytė 17 (5 atk.kam), Eva Pernavaitė ir Ugnė Grigaliūnaitė – po 10.