Geležinę gynybą antroje rungtynių pusėje pademonstravęs „Neptūnas“ įsirašė antrąją pergalę Baltijos lygoje

2021.10.20

Eilinį kartą vangiai rungtynes pradėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ po ilgosios pertraukos nepaliko vilčių varžovėms ir tiesiog nuskriejo į pergalę prieš SBK „Liepaja/LSSS“ ekipą 77:47 (16:22, 12:9, 18:7, 31:9).
Rungtynių starte sunkiai taškus rinkusios klaipėdietės paleido varžoves iš Latvijos į priekį. Pirmojo ketvirčio laikui tiksint link pabaigos, „Neptūnui“ atsilikimą sumažinti pavyko iki 3 taškų (16:19), bet šaltakraujišką tritaškį metimą paskutinę sekundę smeigė „Liepaja/LSSS“ žaidėja Paula Kleščova.
Po Dalios Donskichytės taiklaus tritaškio metimo, uostamiesčio komandos atsilikimas sumažėjo iki 2 (24:26). Tai buvo pirmasis šeimininkių tritaškis metimas šiose rungtynėse. Per likusias penkias minutes pasistūmėti į priekį Andros Gabalytės auklėtinėms nepavyko, o prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 3 taškai (28:31).
Galima pastebėti, kad iš trijų žaistų „Neptūno“ rungtynių, visose Klaipėdos komanda sužaidė prastas pirmąsias rungtynių dalis. Šiandien to priežastis – neparuošti metimai. Sudėtingus metimų selekcija atsispindėjo pataikymo procentuose: dvitaškiai metimai – 38, tritaškiai metimai – 11.
Itin atkakli kova vyko trečiajame kėlinyje. Visą ketvirtį per vieną metimą nuo varžovių atsilikinėjęs „Neptūnas“ galiausiai persvėrė rezultatą savo naudai, po Agnės Černeckytės taiklaus metimo iš po krepšio (38:37). Dar po kelių minučių pagaliau iššovė ir uostamiesčio tritaškių metimų patrankos. Pirmoji tolimą metimą smeigė A. Gabalytė, o jos pavyzdžiu pasekė ir kitoje atakoje dar vieną pridėjo kapitonė Agnė Černeckytė (44:38).
Ketvirtajame kėlinyje tęsėsi vakarėlis Klaipėdoje. Kėlinio pradžioje 7:0 spurtavusios šeimininkės pasiuntė Liepojos ekipą į ankstyvą nokdauną (53:38). Dar po kelių minučių „Neptūno“ pranašumas, dėka tritaškių metimų, tapo nepadorus – 27.  Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 5 minutėms nugalėtojas niekam klausimų nekėlė, o neptūnietės pratęsė pergalingą sezono startą.
Klaipėdos „Neptūnas“: Agnė Černeckytė ir Savannah Plentovich (7 atk.kam, 6 rez.perd) – po 16, Ligita Tamutytė 13, Dalia Donskichytė 11 (5 rez.perd, 4 per.kam), Maisa Pereira Dias 8 (5 atk.kam).
SBK „Liepaja/LSSS“: Maija Gertsone 10, Paula Kleščova 9.