Geležinę gynybą pademonstravusios „Neptūno“ merginos parsiveža pergalę iš Vilniaus

2020.11.20

Pirmoje rungtynių pusėje vargo turėjusios Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkės antrojoje privertė kapituliuoti Vilniaus „Kibirkštis-VKM“ komandą rezultatu 68:52 (13:19, 16:5, 17:8, 22:20).
Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkės pelnydamos 4 taškus iš eilės, bet „Neptūno“ krepšininkė Dominyka Paliulytė pelnė 5 taškus be atsako ir persvėrė rezultatą savo komandos naudai (5:4). Pirmasis ketvirtis buvo pažymėtas klaidų ir netaiklių metimų gausa, o balaganu aikštelėje geriau naudojosi „Kibirkštis-VKM“. Pastaroji komanda ketvirtį laimėjo 6-iais taškais (13:19).
Pirmajame kėlinyje šaltą dušą gavusios „Neptūno“ krepšininkės antrajame ėmėsi darbo. Per pirmąsias 4-ias minutes jos nepraleido nei taško, o pačios įmetė 9 ir persvėrė rezultatą savo naudai (22:19). Pirmuosius taškus šeimininkės pelnė sužaidus 6 minutes antrajame kėlinyje ir sumažino savo deficitą iki minimumo (22:21). Vis dėlto geriau ketvirčio pabaigą sužaidė uostamiesčio komanda, o kėlinį uždarė puikus Agnės Černeckytės prasiveržimas ir rezultatyvus perdavimas, po kurio Brigita Gudelionytė pelnė du taškus. Po šio epizodo „Neptūnas“ įgijo penkių taškų persvarą prieš ilgąją pertrauką (29:24).
Po pertraukos viešnios iš Klaipėdos ir toliau demonstravo puikią gynybą, o sėkmingiau žaisdamos puolime už varžoves, didino savo persvarą. Puikus Dominykos Paliulytės žaidimas prie varžovių krepšio leido „Neptūnui“ įgyti dviženklę persvarą. Trečiąjį kėlinį klaipėdietės laimėjo devyniais taškais ir įgijo rekordinį, keturiolikos taškų pranašumą (32:46).
Ketvirtojo ketvirčio pradžioje abiejų komandų žaidimas atrodė merdintis. Tiek „Kibirkštis-VKM“, tiek „Neptūnas“ sunkiai rezgė atakas. Įpusėjus kėliniui šeimininkės dar bandė grįžti į rungtynes. Pastarosios sumažino deficitą iki 9-ių taškų (39:48), bet Klaipėdos komandą eilinį kartą įjungė aukštesnę pavarą ir surengė 6:0 spurtą (39:54). Rungtynių pabaiga tapo formalumu, kadangi „Neptūnas“ antrą kartą tos pačios klaidos nedarė ir varžovėms į rungtynes grįžti nebeleido.
Klaipėdos „Neptūnas“: Dominyka Paliulytė 26 , Agnė Černeckytė 16, Brigita Gudelionytė 11
Vilniaus „Kibirkštis-VKM“: Gerda Raulušaitytė 17, Dominyka Gerkytė 12