Geležinę gynybą vėl pademonstravęs „Neptūnas“ pargriovė ir „Bešiktaš“

2018.10.17

Klaipėdos „Neptūnas“ (1-1) iškovojo pirmąją pergalę FIBA Čempionų lygos turnyre. Kazio Maksvyčio kariauna namuose 78:63 (22:12, 16:21, 17:7, 23:23) pranoko vieną grupės favoričių Stambulo „Bešiktaš“ (1-1) ekipą.
Uostamiesčio komandos raktu į pergalę vėl tapo puiki gynyba. Sekmadienį Kauno „Žalgiriui“ leidęs įmesti 60 taškų, šiandien galingas Turkijos klubas surinko 63 taškus.
„Neptūnas“ nuo varžovų ėmė toli jau pirmajame ketvirtyje – Laurynas Beliauskas ir Osvaldas Olisevičius smeigė po tritaškį, o spurtas 14:4 lėmė, kad po pirmojo ketvirčio „Neptūnas“ buvo priekyje per dviženklį atstumą (22:12).
Nors „Bešiktaš“ antrajame ketvirtyje deficitą buvo ištirpinusi iki 5 taškų, o trečiajame – iki 2 taškų, tačiau tuomet „Neptūnas“ per 7 minučių atkarpą spurtavo 15:2 ir prieš lemiamą kėlinį įgijo 15 taškų persvarą (55:40).
Ketvirtajame kėlinyje Klaipėdos ekipa varžovus triuškino 20 taškų persvara. Legendinio trenerio Duško Ivanovičiaus kariauna šį skirtumą buvo sumažinusi iki 8 taškų, bet atsigavęs „Neptūnas“ aukšta nata užbaigė rungtynes bei įsirašė pirmąją pergalę Čempionų lygoje.
„Neptūnas“ atkovojo daugiau kamuolių nei varžovai (40-29), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (21-18) bei surinko daugiau naudingumo balų (100-69).
Dėl rytinėje treniruotėje patirtos čiurnos traumos šią dvikovą praleido įžaidėjas Paulius Dambrauskas.
„Neptūnas“: Kyle‘as Weaveris 21, Osvaldas Olisevičius 14, Jerai Grantas 13 (9 atk. kam.),
„Bešiktaš“: Ivanas Buva 18, Erkanas Veyeseloglu 14, Philas Pressey 11 (8 rez. perd.).