Geriausias sezono rungtynes sužaidęs I. Bontonas padėjo „Neptūnui“ iškovoti ketvirtąją pergalę iš eilės

2021.12.28

Trečiajame kėlinyje 12 taškų be atsako pelnęs Klaipėdos „Neptūnas“ (5-7) pasiuntė į nokdauną Alytaus „Dzūkijos“ (5-7) ekipą, kuri nesugebėjo sugrįžti į rungtynes, o Dainiaus Adomaičio komanda įsirašė ketvirtąją pergalę iš eilės. Galutinis susitikimo rezultatas 67:79 (19:24, 21:23, 12:19, 15:13).
Pirmąsias rungtynių atakas sėkmingiau rengė „Dzūkija“ 4 taškus pleniusi nuo baudos metimų linijos. Svečiai pranašumą pradėjo įrodinėti ant parketo žengus atsarginiams krepšininkams: Klaidui Metrikiui ir Isaacui Bontanui. Kartu jie pirmajame kėlinyje žaidė po 5 minutes, bet taip pat abu spėjo pelnyti po 8 taškus. Ketvirčio puošmena tapo jau minėto amerikiečio tritaškis metimas paskutinę sekundę, padidinęs „Neptūno“ persvarą iki 5 taškų (19:24).
Antrajame kėlinyje ir toliau atotrūkį didino Dainiaus Adomaičio ekipa. Matas Vaitkus lyg peiliu perpjovė varžovų gynybą, pelnė 2 taškus, o klaipėdiečių pranašumas šoktelėjo iki dviženklio (30:40). Vis tik ketvirčio pabaigą kiek sėkmingiau sužaidę dzūkai atsilikimą sumažino iki 7 taškų (40:47).
Per pirmąją susitikimo dalį „Neptūnui“ sunkiai sekėsi stabdyti nesenstantį veteraną Mindaugą Lukauskį, kuris pelnė net 20 taškų.
Klaipėdiečiai per pirmuosius du kėlinius gerai atakavo iš tolimų distancijų, kuo retai galėdavo pasigirti ankstesniuose susitikimuose. Jie pataikė 5 iš 11 tritaškių.
Taip pat D. Adomaičio auklėtiniai, palyginus su sezono statistika ženkliai sumažino klaidų kiekį (3).
Trečiajame ketvirtyje, po Alytaus ekipos tritaškio metimo, skirtumas tarp komandų tapo 6 taškai, tačiau „Neptūnas“ spurtavo 12:0, o klaipėdiečių pranašumas padidėjo iki 18 taškų (48:66).
Ketvirtajame kėlinyje „Neptūno“ taiklūs metimai ir toliau varė į neviltį Alytaus komandą. Solidžiai rungtyniavę I. Bontonas, Benas Griciūnas ir Martynas Mažeika vedė savo ekipą į priekį. Visgi ginklų šeimininkai nesudėjo ir pradėjo mažinti atsilikimą. Iš 20 taškų pranašumo, per kelias minutes „Neptūnui“ liko 11, o vyriausias Klaipėdos komandos treneris buvo priverstas savo karius kviesti pasitarimui. Minutės pertraukėlė padėjo – „Neptūnas“ solidžiau sužaidė susitikimo pabaigą.
Klaipėdos „Neptūnas“: Isaacas Bontonas 15 (6 rez.perd), Deividas Gailius 12 (6 atk.kam), Benas Griciūnas (6 atk.kam.) ir Martynas Mažeika (5 atk.kam) – po 10, Klaidas Metrikis 8.  
Alytaus „Dzūkija“: Mindaugas Lukauskis 24 (8 atk.kam.), Joshua Newkirkas 16 (5 rez.perd.)