Gynyboje strigęs „Neptūnas-Akvaservis” patyrė pralaimėjimą Šakiuose

2020.02.01

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ buvo priverstas kapituliuoti prieš Šakių „Vytį“ ir brolius Lavrinovičius rezultatu 86:93 (20:24, 22:24, 18:22, 26:22).
Rungtynių pradžioje abiems komandoms taškų sąskaitas atidarinėjo veteranai: iš pradžių „Vyčio“ ekipoje Darjušas Lavrinovičius pelnė 5 taškus iš eilės, o vėliau ir savo taikliu tritaškiu atsakė „Neptūnas-Akvaservis“ žaidėjas Vytautas Šarakauskas (5:3). Vėliau pridėjęs dar 5 taškus, Darjušas buvo pakeistas savo brolio Kšištofo, kuris per sužaistą minutę įmetė du tritaškius. Tačiau, tai nepadėjo Šakių komandai apčiuopti solidesnės persvaros, nes „Neptūnas-Akvaservis“ taip pat solidžiai atakavo varžovų krepšį. Rezultatyvaus kėlinio pabaigoje „Vytis“ buvo įgijęs 7 taškų persvarą, bet Nojus Mineikis, prieš ketvirčio pabaigą, taikliu tolimu metimu sumažino atsilikimą iki 4 taškų (20:24).
Antrąjį susitikimo kėlinį Šakių ekipa pradėjo keliais taikliais metimais iš dviejų taškų zonos, bet tada prabilo klaipėdiečių snaiperiai. Tritaškių karuselę užsuko Klaidas Metrikis, o prie jo prisidėjo Dovydas Romančenko ir Nojus Mineikis, o po pastarojo taiklaus tolimo šūvio „Vytis“ paprašė minutės pertraukėlės (31:28). Po pertraukėlės Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai smeigė dar du tritaškius ir išsiveržė į priekį 7 taškais (37:30). Vis gi iš duobės Šakių komandai pavyko išlipti daugiausiai Darjušo Lavrinovičiaus pastangomis. Šis pelnė per pirmą rungtynių pusę pelnė 21 tašką, o šeimininkams prieš ilgąją pertrauką pavyko išsiveržti į priekį šešiais taškais (42:48).
Trečiąjį kėlinį abi komandos taškų nepelnė dvi minutes, bet jų badą nutraukė Vytautas Šarakauskas galingu dėjimu. „Vyčio“ atsakas buvo tolimi metimai: du iš eilės pataikė Paulius Beliavičius, o Kšištofas Lavrinovičius pridėjęs du taiklius baudos metimus išvedė šeimininkus į priekį rekordiniu 12-os taškų pranašumu (48:60). Ketvirčio pabaigoje klaipėdiečiams pavyko aptirpdyti deficitą, bet po trijų kėlinių Šakių komanda disponavo dviženkliu pranašumu (60:70).
Ketvirtajame kėlinyje  komandos propagavo skirtingą žaidimo stilių. Šeimininkai per tris minutes pasižymėjo trimis tritaškiais metimais, o „Neptūnas-Akvaservis“ taškus rinko iš artimų distancijų. Klaipėdos komanda sumažinusi iki 5 taškų, bet tada atsibudo ir „Vyčio“ komanda. Po Aurelijaus Pukelio taiklaus metimo iš po krepšio, pastarojo komanda įgijo 11 taškų pranašumą (79:90). Nors Klaipėdos komanda ir turėjo didelį deficitą, tačiau pasidavimo ženklų nerodė. Po Nojaus Mineikio taiklaus tritaškio metimo, jo komandos atsilikimas sumažėjo iki 4 taškų (86:90). Vis dėlto prisivyti „Vyčio“ nepavyko dėl kelių netaiklių metimų.
Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“: Vytautas Šarakauskas 21 (6 atk.akm), Nojus Mineikis ir Klaidas Metrikis pridėjo po 17.
Šakių „Vytis“: Aurelijus Pukelis 24, Darjušas Lavrinovičius 23, Kšištofas Lavrinovičius 14, Paulius Beliavičius 11 (9 rez.perd).