Iki paskutinių sekundžių intrigą palaikę „Neptūnas-Akvaservis“ krito prieš „Sūduvą-Mantingą“

2020.01.05

Atkakliose ir įtemptose rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ turėjo pripažinti Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ pranašumą rezultatu 77:78 (17:22, 17:23, 24:19, 19:14).
Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai su daug pramestų metimų ne tik iš tolimų, bet ir artimų distancijų. Viso ketvirčio metu vyravo atkakli ir klampi kova, pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus. Marijampolės komanda buvo įgijusi 6 taškų pranašumą (20:14), tačiau Vytautas Šarakauskas deficitą sumažino perpus (17:20). Vis dėlto kėlinio pabaigoje Šarūnas Beniušis sumetė abi baudas ir padidino savo komandos pranšumą iki 5 taškų (22:17).
„Neptūnas-Akvaservis“ antrojo kėlinio pradžioje surengė atkarpą 5:0 ir išlygino rungtynių rezultatą (22:22). Įpusėjus ketvirčiui, svečių komandą pradėjo didinti žaidimo tempą. Aurimas Kieža įmetė tritaškį metimą, po kurio Tomas Gaidamavičius paprašė minutės pertraukėlės. Vis gi pasitarimas šeimininkų komandai nepadėjo, o „Sūduva-Mantinga“ toliau sėkmingai didino pranašumą. Po Marijampolės komandos atkarpos 16:0 (42:26), „Neptūnas-Akvaservis“ taškų badą nutraukė Deividas Rasys, smeigęs tritaškį metimą. Sėkmingiau kėlinio pabaigą sužaidę šeimininkai priartėjo prie varžovų iki 11 taškų (34:45).
Trečiajame ketvirtyje „Neptūnas-Akvaservis“ visomis išgalėmis bandė grįžti į rungtynes, bet į kiekvieną sėkmingą šeimininkų ataką svečiai atsakydavo tuo pačiu. Po taiklaus Nojaus Mineikio tritaškio metimo Klaipėdos komandos deficitas sumažėjo iki 8 taškų (47:55), bet „Sūdūva-Mantinga“ surengė 5:0 atkarpą ir Tomas Gaidamavičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po jos Dovydas Romančenko pradėjo tempti komandą ant savo pečių ir pelnė 7 taškus iš eilės. Smeigęs tritaškį metimą, pastarasis sumažino atsilikimą iki 7 taškų (54:61) ir privertė Marijampolės komandos strategą Povilą Šakinį prašyti minutės pertraukėlės. Po pasitarimo reikalai svečių komandai nepasitaisė, o Matas Vaitkus it peiliu perskrodęs varžovų gynybą sumažino savo komandos atsilikimą iki senai regėto 5 taškų (56:61). Ketvirčio pabaigoje komandos apsikeitė keliais taikliais metimais, o „Sūduva-Mantinga“ išlaikė trapią 6 taškų persvarą (64:58).
Ketvirtąjį kėlinį geriau pradėjo „Sūduva-Mantinga“ komanda. Po kelių sėkmingų atakų ir Herkaus Kumpio techninės pražangos, svečiai atstatė 12 taškų pranašumą (72:60). Vis dėlto šeimininkai nebuvo pasiruošę kapituliuoti. Matas Vaitkus perėmęs iš varžovų kamuolį įmetė du taškus iš po krepšio, o dar po kelių akimirkų pridėjo ir tritaškį metimą (69:72). Įtampa ir aistros pradėjo kilti paskutinėmis minutėmis. Technine pražanga buvo nubaustas „Neptūnas-Akvaservis“ treneris Tomas Gaidamavičius, bet tai nepražudė jo komandos, o po Klaido Metrikio taiklaus tritaškio, komandas skyrė vos trys taškai (72:75). Kitoje aikštės pusėje sėkmingai apsigynę šeimininkai turėjo progą išlyginti rungtynių rezultatą, tačiau tas pats Klaidas Metrikis prametė tritaškį metimą. Po begalės baudų metimų abiejose aikštės pusėse, galutinį žodį tarė „Neptūnas-Akvaservis“ komanda. Neįtikėtiną metimą pataikęs Vytautas Šarakauskas galėjo išlyginti rezultatą, bet teisėjai peržiūrėję epizodą, užskaitė du taškus (77:78).
Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“: Matas Vaitkus 14, Deividas Rasys 14, Klaidas Metrikis 13, Vytautas Šarakauskas 9 (12 atk.kam).
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“: Tomas Galeckas 15 (7 atk.kam), Gintautas Matulis 13 (6 rez.perd), Justinas Jogminas 13, Šarūnas Beniušis 12.