ĮSPŪDINGA „NEPTŪNO“ PERGALĖ – 37 TAŠKŲ SKIRTUMU SUTRIUŠKINTI ITALAI (NUOTRAUKOS, STATISTIKA)

2018.01.23

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai FIBA Čempionų lygos turnyre net 37 taškų skirtumu – 99:62 sutriuškino Kapo d’Orlando „SikeliArchivi“ (Italija)  ekipą ir, iškovoję septintąją pergalę, dar labiau įsitvirtino trečioje B grupės turnyro lentelės vietoje.
Tai itin didelis „Neptūno“ žingsnis kito FIBA Čempionų lygos etapo link. Klaipėdiečiai artimiausius persekiotojus jau lenkia dvejomis pergalėmis.
Kazio Maksvyčio auklėtiniai rungtynes „Švyturio“ arenoje, palaikomi nuostabių savo sirgalių, pradėjo itin galingai nusiteikę – po Laimono Kisieliaus tritaškio, dviejų Simo Galdiko atakų iš po krepšio su baudos metimu ir dar L. Kisieliaus dvitaškio klaipėdiečiai susikrovė dviženklę persvarą – 10:0.
„SikeliArchivi“ komandos taškų badą nutraukė tritaškį smeigęs jaunasis Lietuvos krepšinio talentas Arnoldas Kulboka – 3:10. Įpusėjus pirmajam kėliniui italai priartėjo iki 5 taškų – 11:16.
Tada klaipėdiečiai atsakė spurtu – 11:4 ir po įspūdingo Edgaro Želionio dėjimo komandas jau skyrė 12 taškų persvara – 27:15.  Po kelių akimirkų dar vienas E. Želionio dėjimas privertė džiūgauti į „Švyturio“ areną susirinkusius sirgalius – 33:19.

Antrajame kėlinyje jaunasis neptūnietis Laurynas Beliauskas pataikė tris iš eilės tritaškius, į aikštę pirmą kartą šį sezoną po stuburo operacijos žengęs Mindaugas Kačinas taip pat puikiai įsijungė į atakų šou – pelnė penkis taškus ir klaipėdiečiai į didžiąją pertrauką iškeliavo pirmaudami net 36 taškais – 66:30.
Trečiajame kėlinyje vienu metu skirtumas buvo išaugęs iki rekordinio skaičiaus – 38 taškų – 71:33, tačiau prieš ketvirtąjį svečiai skirtumą sušvelnino iki 30 taškų – 50:80.
Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas – akivaizdžiai matėsi, kad neptūniečiai kur kas pranašesni ir šįvakar iškovos užtikrintą pergalę.
NUOTRAUKŲ ALBUMAS

Klaipėdos „Neptūnas“ – Kapo d‘Orlando „SikeliArchivi“ – 99:62 (35:19, 31:11, 14:20, 19:12)
„Neptūnas“: Vytautas Šulskis – 17 (2/3 dvit., 3/5 trit., 4/4 baudos, 4 atk. kam., 2 rez. perd., 21 naud. balas), Laurynas Bieliauskas – 14 (4/7 trit.), Edgaras Želionis – 12, Simas Galdikas – 10, Tomas Delininkaitis – 9 (3/5 trit.), Brandonas Fieldsas – 8 (5 atk. kam., 8 rez. perd.), Matas Jucikas – 6, Mindaugas Kačinas – 5, Arūnas Mikalauskas – 5, Jerry Johnsonas ir Renaldas Seibutis – po 3 tšk.
„SikeliArchivi“: Arnoldas Kulboka – 18 (4/9 dvit., 2/9 trit., 4/4 baudos, 7 atk. kam., 2 rez. perd.), Mario Delašas ir Mario Ihringas -po 12, Vojislavas Stojanovičius – 10 tšk.
„Neptūnas“ laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 42:27. Be to, tiksliau atakavo tiek nuo tritaškio, tiek nuo dvitaškio linijos. Neptūniečiai tritaškius metė 48 proc. taiklumu (14/29), o varžovai – 21 proc. taiklumu (6/23), Klaipėdos krepšininkai pataikė 22 iš 34 dvitaškių (64,7 proc.), o italai – 19 iš 37 dvit. (51,4 proc.).

Kitas FIBA Čempionų lygos rungtynes „Neptūnas“ žais sausio 31 dieną (trečiadienį) 19.30 val. Graikijoje su Salonikų PAOK ekipa.
Iki tol, sausio 27 dieną (šeštadienį), klaipėdiečių laukia „Betsafe-LKL“ akistata su Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa. Šių rungtynių, kurios vyks „Švyturio“ arenoje, pradžia – 17.20 val.
Paskutines FIBA Čempionų lygos B grupės rungtynes neptūniečiai žais vasario 6 dieną Klaipėdoje su Tenerifės „Iberostar” ekipa (Ispanija).