Kėdainiuose – septintoji „Neptūno“ pergalė iš eilės

2018.11.10

Klaipėdos „Neptūnas“ (9-1) iškovojo septintąją pergalę iš eilės „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Kazio Maksvyčio kariauna išvykoje 83:69 (22:9, 28:20, 12:21, 21:19) pranoko Kėdainių „Nevėžio“ (2-8) krepšininkus.
Svečiai iš uostamiesčio galingą smūgį varžovams sudavė jau antroje pirmojo kėlinio pusėje – atkarpa 16:2 bei susikrautas dviženklis pranašumas – 22:9.
Antrojo ketvirčio viduryje „Neptūnas“ spurtavo 9:0 bei po Džiugo Slavinsko dvitaškio atitolo per 20 taškų atstumą (38:18).

Nors prieš ilgąją pertrauką Kazio Maksvyčio auklėtiniai jau turėjo rekordinę 26 taškų persvarą (50:24), tačiau „Nevėžis“ ginklų nesudėjo – 12:2 trečiąjį kėlinį pabaigę aikštelės šeimininkai deficitą ištirpdė iki 12 taškų (62:50).
Jerai Grantas pelnė dvitaškį, Laimonas Kisielius smeigė tritaškį, o „Neptūnas“ ketvirtojo kėlinio pradžioje susigražino 16 taškų persvarą (67:51).
Nors po Martyno Varno tolimo metimo Kėdainių ekipa prikirpo skirtumą iki 12 taškų, tačiau arčiau priartėti nesugebėjo.
Naudingiausiu mačo žaidėju tapo Lorenzo Williamsas. Įžaidėjas per 27 minutes pelnė 18 taškų (3/4 dvit., 4/4 trit.), atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo bei surinko 27 naudingumo balus.
„Džiaugiamės iškovoję tašką,  – po pergalės sakė Kazys Maksvytis. – Pirma rungtynių pusė buvo beveik ideali – su geru pataikymu ir gynyba.
Šiek tiek sustojome antroje dalyje, galbūt tai įvyko natūraliai, nes turėjome didelę persvarą, tačiau man tai nepatinka. Patyrę žaidėjai sužaidė gerai, ko ir tikėjomės iš jų. Atsarginiai davė daug energijos, bet kartais ta energija ėjo pro šonus, nesubaudavome, kada reikėjo.“

K. Maksvyčio auklėtiniai kėdainiečiams pridarė problemų po krepšiu – 39 atkovoti kamuoliai prieš 28 „Nevėžio“.
Uostamiesčio ekipa pergalingame susitikime realizavo 10 tritaškius iš 18 (56 proc.), tuo metu „Nevėžis“ pataikė 6 tolimus metimus iš 30 (20 proc.).
Kitą susitikimą klaipėdiečiai žais antradienį, kuomet FIBA Čempionų lygos rungtynėse namuose priims Patrų „Promitheas“ ekipą iš Graikijos.
„Neptūnas“: Lorenzo Williamsas 18 (4/4 trit., 27 naud. bal.), Tomas Delininkaitis ir Osvaldas Olisevičius ir Simas Galdikas (6 atk. kam.) – po 10.
„Nevėžis“: Martynas Varnas 13, Nikita Balašovas 12, Regimantas Miniotas 9.