K. Maksvyčio išvarymu pažymėtame mače – sunki „Neptūno“ pergalė Prienuose

2019.05.03

Klaipėdos „Neptūnas“ (27-7) dvikovą Prienuose baigė be dviejomis techninėmis pražangomis nubausto bei diskvalifikuoto trenerio Kazio Maksvyčio, tačiau vis tiek sugebėjo pratęsti pergalių seriją iki 7 mačų iš eilės.
Uostamiesčio ekipa po sunkios kovos išvykoje 75:68 (23:21, 14:7, 17:21, 21:19) įveikė „Skycop“ (13-21) krepšininkus.
„Atvažiavome rimtai nusiteikę, žinojome, kad „Skycop“ yra gera ir ant karštos bangos esanti komanda, – po pergalės sakė K. Maksvytis. – Mes žiūrėjome savo tikslų, nes vis dar kovojame dėl antrosios vietos reguliariajame sezone.
Per pirmuosius du kėlinius susikrovėme šiokią tokią persvarą, o apie trečią ir ketvirtą ketvirčius per daug kalbėti negaliu, nes nemačiau. Džiaugiuosi, kad komanda ir asistentai išlaikė egzaminą ir iškovojo pergalę.“
Devynių taškų persvarą (37:28) po dviejų kėlinių turėjęs „Neptūnas“ po ilgosios pertraukos įkrito į duobę – klaipėdiečiai tris minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o 10:0 spurtavę prieniškiai išsiveržė į priekį – 37:38.
Ketvirčiui einant į pabaigą emocijomis pratrūko arbitrų sprendimu nepatenkintas „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis. Strategas susilaukė dviejų techninių nuobaudų paeiliui, kurios virto į diskvalifikacinę pražangą.
Uostamiesčio ekipai diriguoti ėmė asistentas Tomas Rinkevičius, o į priekį „Neptūną“ patraukė veteranas Tomas Delininkaitis – gynėjas per dviejų minučių atkarpą surinko 9 taškus, taip leidęs įgyti 7 taškų persvarą – 54:47.

Nors 33-ąją dvikovos minutę klaipėdiečiai turėjo dviženklį pranašumą (61:51), tačiau tuomet prieniškiai prapliupo tritaškiais bei spurtavę 12:0 vėl buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje  – 61:63.
„Neptūno“ taškų badą nutraukė baudų metimus sumetęs T. Delininkaitis, o Simo Galdiko dvitaškis vėl išvedė svečius į priekį (65:63).
Emocijų netrūko ir mačo pabaigoje – po Lorenzo Williamso tolimo metimo techninės pražangos susilaukė „Skycop“ aukštaūgis Darjušas Lavrinovičius, tokio pobūdžio pražanga jis buvo nubaustas ir dar po kelių akimirkų.
Svečių iš uostamiesčio 7-ąją pergalę paeiliui įtvirtino šaltakraujiškai baudų metimus realizavęs T. Delininkaitis.
„Per pastaruosius mačus atsirado dažnesnių klaidų tendencija. Pradėjome pralaiminėti kamuolius, džiaugiuosi, kad šiame mače pataisėme atkovotų kamuolių kriterijų (39 prieš 27), bet klaidų daugokai (18). Prienai žaidžia gerai, pasitiki, sunku buvo ne tik mums, bet ir kitoms ekipos, kurios pralaimėjo“, – mintimis dalijosi K. Maksvytis.

Sekmadienį klaipėdiečiai žais paskutiniąsias reguliaraus sezono rungtynes namuose. Dvikova „Švyturio“ arenoje prieš „Šiaulius“ startuos 17 val.
„Neptūnas“: Tomas Delininkaitis 16 (10/11 baud.), Laimonas Kisielius ir Lorenzo Williamsas – po 10, Deividas Gailius 8.
„Skycop“: Žygimantas Janavičius 20, Darjušas Lavrinovičius 16, Arnas Labuckas 9.