K. Maksvytis apie antrąją susitikimo dalį: „Norėčiau, kad taip žaistume visą sezoną“

2018.09.23

Pirmoje atidarymo rungtynių dalyje su Kėdainių „Nevėžiu“ strigęs Klaipėdos „Neptūnas“ ėmė siautėti antroje susitikimo pusėje.
Uostamiesčio ekipos krepšininkai po ilgosios pertraukos ne tik demonstravo uraganinį puolimą bet ir gynyboje surakino varžovus – klaipėdiečiai per trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius pelnė 56 taškus, o varžovams leido įmesti vos 29.
„Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis džiaugėsi komandos pasirodymu antroje mačo dalyje bei akcentavo pagerėjusią auklėtinių gynybą.
„Norėčiau, kad visą sezoną žaistume taip, kaip antroje rungtynių pusėje, – po pergalės sakė Klaipėdos komandos treneris. – Džiaugiamės iškovoję pirmąją pergalę, o pirmasis sezono mačas visada būna sudėtingas.“
– Kas lėmė tokią sunkią pirmąją susitikimo dalį?
– Įsivėlėme į taškus lenktynes, gana prastai gynėmės, ypatingai situacijose vienas prieš vieną. Taip pat varžovams davėme nemažai antrųjų šansų. Prastą pirmą pusę galbūt lėmė įtampa ar per didelis atsipalaidavimas. Varžovai laisvai elgėsi su kamuoliu ir mus baudė.
– Kas pasikeitė antroje mačo dalyje?
– Pradėjome rungtyniauti nuo gynybos, nutraukinėjome varžovų atakas, tuomet susitvarkė ir puolimas. Džiaugiuosi, kad gerai sužaidė jaunimas bei pavyko gerai paskirstyti žaidimo laiką. Tikiuosi, kad tokiu tempu ir su tokia gynyba žaisime visą sezoną.
– Kada buvo esminis rungtynių lūžis?
– Trečiojo kėlinio pradžioje. Į aikštelę išėjo žaidėjai, kurie pirmoje rungtynių pusėje buvo energingesni bei gyvesni. Jie davė gerą impulsą gynyboje ir puolime. Tuomet gerai įsijungė ir kiti žaidėjai, solidžiai rungtyniavo gynyboje. Antroje pusėje nebuvo duobių – kaip pradėjome viena linija, taip ir užbaigėme susitikimą.
– Keturi rezultatyviausi komandos krepšininkai buvo naujokai.
– Gal naujokai norėjo labiau pasirodyti? Jie buvo perkami, kaip komandos lyderiai, jie tą ir pademonstravo.
– Komanda pataikė net 12 tritaškių iš 23 (52 proc.).
– Pataikėme gana neblogai, negaliu sakyti, kad įmetėme super fantastiškus tritaškius, prametėme ir keletą laisvų metimų. Klaipėdos komandos propaguoja tokį krepšinį – žiūrovai sukuria tokį impulsą, kad stengiamės žaisi greitai ir, jeigu varžovai leidžia, bandome mesti daug tritaškių.
– Ar pelnyti 100 taškų komandai prideda gerų emocijų?
– Būčiau turėjęs laiko, gal būčiau sustabdęs komandą, nes neetiška taip pelnyti taškus. Aikštelėje buvo daug jaunimo, kuri turi daug noro, o žiūrovai prašė. Pelnyti 100 taškų yra gerai, tačiau norėtųsi, kad varžovai pelnytų 60, o ne 76.