K. Maksvytis: „Labai svarbus taškas, iškovotas išvykoje“

2019.04.22

Klaipėdos „Neptūnas“ pasiekė ketvirtą pergalę iš eilės „Betsafe–LKL“ pirmenybėse ir svečiuose 73:69 nukovė Panevėžio „Lietkabelį“.
Treneris Kazys Maksvytis po susitikimo apgailestavo, kad jo auklėtiniai pasimetė prieš varžovų gynybą ir taip leido jiems paskutiniame kėlinyje sukurti spurtą 19:2. Pasak jo, išvadas „Neptūnas“ iš to padarys.
„Labai svarbus taškas, iškovotas išvykoje prieš paskutiniu metu neblogai žaidusią komandą. Šiek tiek deguto įpylė tai, kad ketvirtame kėlinyje paleidome rungtynių kontrolę, kai pralaimėjome atkarpą 19:2. Tada nepadėjo nei minutės pertraukėlės, nei keitimai.
Varžovai keitė gynybos sistemas ir ypatingai strigome prieš keitimąsi ginamaisiais. Kitose rungtynėse pasiruošime, kaip pulti prieš šią gynybos sistemą“, – kalbėjo K. Maksvytis.
– Ar teko anksčiau matyti, kad taikant zoninę gynybą vidurio puolėjas stotų per vidurį?
– Tai buvo naujas dalykas, staigmena. Galiu prisipažinti, kad pradžioje strigome prieš šį dalyką. Vėliau jie perėjo prie keitimosi ginamaisiais ir kol prie to prisitaikėme, vos nepaleidome rungtynių.
– Kiek esate patenkintas pranašumų išnaudojimu?
– Esu patenkintas: ten, kur turėjome atakuoti, bandėme tai daryti ir tai pavyko. Visai nepavyko įžaisti kamuolio kitose situacijose, varžovai tai keitėsi ginamaisiais, tai gynėsi kitaip – visur vėlavome. Šioje vietoje esu nelabai patenkintas. Bet pranašumų situacijose persvaras susikurdavome neblogai.