K. Maksvytis: „Neįsivaizduoju, kad galime sužaisti blogesnes rungtynes“

2019.05.22

Klaipėdos „Neptūnas“ namuose 46:75 nusileido Vilniaus „Rytui“ bei „Betsafe–LKL“ pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių atsilieka 0-1. Atsakomasis mačas sostinėje vyks jau artėjantį penktadienį 18.50 val.
Nuo pirmųjų minučių užstrigę klaipėdiečiai prametė pirmuosius 18 tritaškių, o pirmąjį tolimą metimą realizavo 37-ąją dvikovos minutę.
Uostamiesčio ekipos strategas Kazys Maksvytis apgailestavo dėl pasirodymo, tačiau neprarado tikėjimo prieš atsakomąsias rungtynes penktadienį „Ryto“ arenoje.
„Šiandien sudegėme visiškai, pradedant pirmąja puse, – spaudos konferencijoje sakė K. Maksvytis. – Labai nepatiko, kaip pradėjome rungtynes, ypatingai iš gynybinės pusės. Varžovai jau pirmoje pusė buvo nuėmę 9 kamuolius puolime bei surinko 12 taškų iš to, nors skirtumas buvo gana nedidelis.
Pirmoje pusėje „Rytas“ pataikė visus metimus paskutinėmis atakų sekundėmis, o mes gana neprotingai gynėmes. Varžovas neturėdavo kito varianto, tik mesti metimą, o mes leidome tą daryti.
Šiandien šiek tiek per lengvai atakavo mūsų silpnąsias vietas du prieš du gynyboje. Antroje pusėje, kas labiausiai gaila, nepavyko duoti kovos. Nuleidome rankas ir galvas. Ketvirtajame kėlinyje tiek aš, tiek komanda galvojome jau apie sekančias rungtynes.“

– Kaip paaiškinti tokį prastą pataikymo procentą iš toli?
– Reikės pažiūrėti video. Mano manymu, tai mes nesisukūrėme super gerų situacijų. Šiek tiek forsavome įvykius bei atsirado neužtikrintumas. Kai taip pataikėme tritaškius, tai „Rytas“ dar labiau spaudėsi, o mes dar labiau strigome.
– Kodėl nepavyko išnaudoti ūgio pranašumo, kai „Rytas“ žaidė trimis gynėjais?
– Nepavyko, nors tai gerai sekėsi ankstesnėse rungtynėse su „Rytu“. Buvo daug pranašumo situacijų. „Rytas“ turėjo dvigubinti, agresyviai gynėsi ir neleido priimti kamuolį. Taip mus išmušė iš mūsų taškų. Gana prastai žaidėme šias situacijas.
– Kokį tikslą keliate prieš atsakomąsias rungtynes?
– Laimėti išvykoje. Esu optimistas – neįsivaizduoju, kad galime sužaisti blogesnes rungtynes nei sužaidėme šiandien. Jei imti atskirus žaidėjus, jei kalbant apie gynybą ir puolimą – sudėgėme ar blogai pasiruošėme, nežinau. Žinoma, atsakomybė tenka treneriui ir aš jos nesikratau. Žiūrint, kaip žaidėme šiandien, aš matau didelį potencialą kitoms rungtynėms.
– Kas leidžia tikėtis, kad atsigausite antrajame mače išvykoje?
– Pamatysime sekančiose rungtynėse, kaip „Neptūnas“ atrodo kritinėse situacijose. Dažniausiai būna, kad po prastesnių rungtynių ateina geresnė koncentracija. Tikiuosi, kad šis faktorius suveiks. Kažkokių super dalykų nereikia. Situacijos iš po krepšio ar tritaškiai… Na, kas galėjo atsitikti blogiausia, tas ir nutiko. „Rytui“ atvirkščiai – metimai krito nuo lentos.. Šiandien jie buvo pasiruošę geriau ir pelnytai laimėjo. Kitose rungtynėse pažiūrėsime.
– Ką manote apie Arno Butkevičiaus progresą ir žaidimą puolime?
– Arną žinau ne tik aš, bet ir visa ši komanda. Ekipoje yra gal du ar trys žmonės, kurie nėra su juo treniravęsi ar žaidę. Neturėjome kažkokios super stabdymo taktikos, kad nuo padėti ar kažką. Manau, kad čia paprasčiausia energija.
Arnas susirenka savo taškus ne iš sudėtingų derinių. Kažkas meta į krepšį, tai jis bėga į baudos aikštelę ir pasiima kamuolius. Reikia atitverti. Arba atkovojus kamuolį jis bėga į greitą puolimą. Tai vienas geriausių žaidėjų greitame puolime, nes įgauna gerą greitį ir gerai užbaigia. Tai ne tik asmeninė, bet ir visos komandos transition gynyba. Arnas pelno lengvus taškus – antri šansai ir greitas puolimas. Tam sustabdyti reikia koncentracijos ir energijos.
– „Rytas“ žais pilnutėlėje „Ryto“ arenoje. Ar ten sunkiau rungtyniauti nei ne pilname „Siemens“?
– Aš galvoju, kad sunkiau. Yra tekę žaisti ir ten, ir ten. Tiek su vyrų komandomis, tiek su jaunimo rinktine. Ten ypatinga atmosfera. Visiems sąlygos vienodos. Turėsime rytinį pamėtimą, o vėliau reikės išgyventi toje atmosferoje.